Bir sistem altyapis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir sistem altyapisi hakkinda bilgi istegi  

acemibim
(@acemibim)
Üye

Merhabalar

Yeni kurulmakta olan bir universitenin bilgi isleminde sorumlu olacagim ve benden gerekli olan sistemler ile ilgili bir calisma yapmami istediler.Benim merak ettigim bazi konular var bunlar hakkinda nerelerden bilgi alabilirim.

1) Sistem odasi kurulacak yerin secimi nasil olmali

2) baslangic icin hangi server lari kurmak gerekli.

3) aktif  ve pasif network urunlerinin seciminde nelere dikkat etmem gerekli .

ilk 2 yil icin dusundugumuzde toplam kullanici sayisi 1000-1200 kisi olarak dusunuluyor.

Simdiden yardimci olacak tecrubeleri arkadaslarimiza tesekkurler

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 17/01/2010 21:06
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun.

1-Sistem odasında izalasyon güzel olmalı.Tozu içeri geçirmeyen bir ortam olmalıki periyodik bakıma gerek kalmasın.Nemsiz havalnadırması ve soğutması güzel bir ortam olmalı.Rahat hareket edilebilmesi için az geniş olmalı.

2-Bşlangıç için serverler konusunda gerekli olan rollere göre bir şema çıkarıp forumda paylaşırsanız değerli hocalarımız değerli fikirlerini beyan edecektir.

3-Network ürünleri konusunda ise networkünüzün kapsamına bağlı olarak bilgi verilebilir.

Biraz daha açıklayıcı bilgiler verirseniz iyi fikirler gelecektir.

Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/01/2010 22:22
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Selam,

Bence bu konu için profesyonel destek almanız şart.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/01/2010 22:24
acemibim
(@acemibim)
Üye

Cevaplariniz icin tesekkurler . Profesyonel bir  destek alacagim ama onun icinde bazi konulari ogrenmem. Gerekli cunku her firma kendi tarafina cekmek icin bir suru sey soyleyecek.Ben Bilgisayar Muhendisligi mezunuyum ama bu konularda fazla bir bilgim yok daha cok yazilim uzerine bilgim var. O yuzden sordum . Yani sistemleri kurarken bosuna masraf yapilmasini istemiyorum.Ihtiyacimiz olmayan bir sistemide kurdurmak istemiyorum.

Bir sorumda  Ulaknet ip basvurusru icin ag  topolojisi isteniyor.onu  nasil yapabilriiz nelere dikkat etmemiz lazim

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 17/01/2010 22:40
Gurkan Demirtas
(@GurkanDemirtas)
Üye

bu site üzerinde ipucu veya paylaşım kısmında değerli hocaların ayrıntılı bilgileri var, bence bir gözat

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/01/2010 21:45
Paylaş: