Forum

Bir sistem altyapis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir sistem altyapisi hakkinda bilgi istegi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@acemibim)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Yeni kurulmakta olan bir universitenin bilgi isleminde sorumlu olacagim ve benden gerekli olan sistemler ile ilgili bir calisma yapmami istediler.Benim merak ettigim bazi konular var bunlar hakkinda nerelerden bilgi alabilirim.

1) Sistem odasi kurulacak yerin secimi nasil olmali

2) baslangic icin hangi server lari kurmak gerekli.

3) aktif  ve pasif network urunlerinin seciminde nelere dikkat etmem gerekli .

ilk 2 yil icin dusundugumuzde toplam kullanici sayisi 1000-1200 kisi olarak dusunuluyor.

Simdiden yardimci olacak tecrubeleri arkadaslarimiza tesekkurler

Gönderildi : 17/01/2010 22:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun.

1-Sistem odasında izalasyon güzel olmalı.Tozu içeri geçirmeyen bir ortam olmalıki periyodik bakıma gerek kalmasın.Nemsiz havalnadırması ve soğutması güzel bir ortam olmalı.Rahat hareket edilebilmesi için az geniş olmalı.

2-Bşlangıç için serverler konusunda gerekli olan rollere göre bir şema çıkarıp forumda paylaşırsanız değerli hocalarımız değerli fikirlerini beyan edecektir.

3-Network ürünleri konusunda ise networkünüzün kapsamına bağlı olarak bilgi verilebilir.

Biraz daha açıklayıcı bilgiler verirseniz iyi fikirler gelecektir.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/01/2010 23:22

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Bence bu konu için profesyonel destek almanız şart.

Gönderildi : 17/01/2010 23:24

(@acemibim)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevaplariniz icin tesekkurler . Profesyonel bir  destek alacagim ama onun icinde bazi konulari ogrenmem. Gerekli cunku her firma kendi tarafina cekmek icin bir suru sey soyleyecek.Ben Bilgisayar Muhendisligi mezunuyum ama bu konularda fazla bir bilgim yok daha cok yazilim uzerine bilgim var. O yuzden sordum . Yani sistemleri kurarken bosuna masraf yapilmasini istemiyorum.Ihtiyacimiz olmayan bir sistemide kurdurmak istemiyorum.

Bir sorumda  Ulaknet ip basvurusru icin ag  topolojisi isteniyor.onu  nasil yapabilriiz nelere dikkat etmemiz lazim

Gönderildi : 17/01/2010 23:40

(@GurkanDemirtas)
Gönderiler: 41
Trusted Member

bu site üzerinde ipucu veya paylaşım kısmında değerli hocaların ayrıntılı bilgileri var, bence bir gözat

Gönderildi : 20/01/2010 22:45

Paylaş: