Forum

Printerda kullanıcı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Printerda kullanıcı ve şifre

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@HALUKYILMAZ)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba,

domain ortamında olan bir bilgisayarda printer paylaşımda. workgroup ta olan bir notebook a bu printerı paylaşımdan bağladım. ama bilgisayar her kapanıp açıldığında kullanıcı adı ve şifreyi kaydetmeme rağmen tekrar şifre ve kullanıcı adı girdikten sonra yazdırabiliyr.

net use komutu ile ya da başka bir yöntemle k.adı ve şifreyi notebook üzerinden kaydedebilir miyim?

teşekkürler.

Gönderildi : 11/01/2010 14:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,

Printer paylaşım özelliklerinden ve güvenlik tabından everyone tam yetki verip deneme yapabilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/01/2010 15:09

(@HALUKYILMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tam yetkili. ve hatta deneme amaçlı guset e dahi tam yetki verildi. işe yaramadı.

Gönderildi : 11/01/2010 15:17

(@HALUKYILMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tam yetkili. ve hatta deneme amaçlı guest e dahi tam yetki verildi. işe yaramadı.

Gönderildi : 11/01/2010 15:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Domainde olmayan bir makine domaindeki bir makine ve üzerindeki paylaşımlara erişmek isterken parola kullanıcı adı ister.Sizin domainde olmayan kullanıcınızın işletim sistemi nedir?

Parolaları kaydettiğinizi ve her seferinde sorduğunu söylemişsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/01/2010 16:09

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

merhaba,

domain ortamında olan bir bilgisayarda printer paylaşımda. workgroup ta olan bir notebook a bu printerı paylaşımdan bağladım. ama bilgisayar her kapanıp açıldığında kullanıcı adı ve şifreyi kaydetmeme rağmen tekrar şifre ve kullanıcı adı girdikten sonra yazdırabiliyr.

net use komutu ile ya da başka bir yöntemle k.adı ve şifreyi notebook üzerinden kaydedebilir miyim?

teşekkürler.

net use \\bağlanılacakpc /user:domainadı yada workgroupadi\administrator /persistent:yes administrator şifresi

net use \\10.0.01 /user:istanbul.local\administrator /persistent:yes 123

şeklinde kendi yapınıza göre düzenleyip kullanabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 12/01/2010 03:56

(@HALUKYILMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim. istediğim bu şekildeydi. diğer arkadaşlara da ilgilendikleriiçin ayrıca teşekkür ederim.

yalnız yaptığım zaman şöyle bir hatayla karşılaştım.

/kullanıcı:domainismi\administrator seçenği bilinmiyor.

Gönderildi : 12/01/2010 13:59

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Paylaş: