Printerda kullanıcı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Printerda kullanıcı ve şifre  

RSS
HALUK YILMAZ
(@HALUKYILMAZ)
Üye

merhaba,

domain ortamında olan bir bilgisayarda printer paylaşımda. workgroup ta olan bir notebook a bu printerı paylaşımdan bağladım. ama bilgisayar her kapanıp açıldığında kullanıcı adı ve şifreyi kaydetmeme rağmen tekrar şifre ve kullanıcı adı girdikten sonra yazdırabiliyr.

net use komutu ile ya da başka bir yöntemle k.adı ve şifreyi notebook üzerinden kaydedebilir miyim?

teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 11/01/2010 13:25
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Printer paylaşım özelliklerinden ve güvenlik tabından everyone tam yetki verip deneme yapabilir misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2010 14:09
HALUK YILMAZ
(@HALUKYILMAZ)
Üye

tam yetkili. ve hatta deneme amaçlı guset e dahi tam yetki verildi. işe yaramadı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2010 14:17
HALUK YILMAZ
(@HALUKYILMAZ)
Üye

tam yetkili. ve hatta deneme amaçlı guest e dahi tam yetki verildi. işe yaramadı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2010 14:18
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Domainde olmayan bir makine domaindeki bir makine ve üzerindeki paylaşımlara erişmek isterken parola kullanıcı adı ister.Sizin domainde olmayan kullanıcınızın işletim sistemi nedir?

Parolaları kaydettiğinizi ve her seferinde sorduğunu söylemişsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2010 15:09
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

[quote user="HALUK YILMAZ"]

merhaba,

domain ortamında olan bir bilgisayarda printer paylaşımda. workgroup ta olan bir notebook a bu printerı paylaşımdan bağladım. ama bilgisayar her kapanıp açıldığında kullanıcı adı ve şifreyi kaydetmeme rağmen tekrar şifre ve kullanıcı adı girdikten sonra yazdırabiliyr.

net use komutu ile ya da başka bir yöntemle k.adı ve şifreyi notebook üzerinden kaydedebilir miyim?

teşekkürler.

[/quote]

net use \\bağlanılacakpc /user:domainadı yada workgroupadi\administrator /persistent:yes administrator şifresi

net use \\10.0.01 /user:istanbul.local\administrator /persistent:yes 123

şeklinde kendi yapınıza göre düzenleyip kullanabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/01/2010 02:56
HALUK YILMAZ
(@HALUKYILMAZ)
Üye

teşekkür ederim. istediğim bu şekildeydi. diğer arkadaşlara da ilgilendikleriiçin ayrıca teşekkür ederim.

yalnız yaptığım zaman şöyle bir hatayla karşılaştım.

/kullanıcı:domainismi\administrator seçenği bilinmiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/01/2010 12:59
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=net+use  

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/01/2010 23:44
Paylaş: