ip ayarlarını otoma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ip ayarlarını otomatik atamak  

Ender AKAR
(@EnderAKAR)
Üye

İyi çalışmalar arkadaşlar geçenlerde yine burada bulduğum yazıcıyı otomatik ayarlayan vbs ile çok eğlendim

Yine buna benzer ip ayarlarımı yapabilecek bildiğiniz vbs var ise paylaşırsanız çok sevinirim

bir kaç arama yaptım ama neyi arayacağımı tam olarak bilemediğim için bir sonuç çıkmadı ne yazık ki 🙁 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 29/12/2009 10:25
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="enderak"]

İyi çalışmalar arkadaşlar geçenlerde yine burada bulduğum yazıcıyı otomatik ayarlayan vbs ile çok eğlendim

Yine buna benzer ip ayarlarımı yapabilecek bildiğiniz vbs var ise paylaşırsanız çok sevinirim

bir kaç arama yaptım ama neyi arayacağımı tam olarak bilemediğim için bir sonuç çıkmadı ne yazık ki 🙁 

[/quote]

Toprak varmış burada 🙂

Ender Bey Öncelikle aşağıdaki kod ve kodu aldığım site linki aşağıda kurcalayabilirsiniz. Saygılarımla..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

strComputer = "."
Set objWMIService = GetObject("winmgmts:\\" & strComputer & "\root\cimv2")

Set colNetAdapters = objWMIService.ExecQuery _
    ("Select * from Win32_NetworkAdapterConfiguration Where IPEnabled=True")

strIPAddress = Array("192.168.1.0")
strSubnetMask = Array("255.255.255.0")

For Each objNetAdapter in colNetAdapters
    errEnable = objNetAdapter.EnableStatic(strIPAddress, strSubnetMask)
Next
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://blogs.technet.com/heyscriptingguy/archive/2006/03/29/how-can-i-change-the-ip-address-assigned-to-a-computer.aspx  

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2009 16:04
Ender AKAR
(@EnderAKAR)
Üye

İlginiz için teşekkür ederim

(Sağol Toprak) 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 30/12/2009 12:10
Bulent Ucar
(@BulentUcar)
Üye

Eğer server yok ise birşey diyemeyeceğim; fakat DHCP'yi kullanmanız daha rahat olur. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2009 12:24
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="enderak"]

İlginiz için teşekkür ederim

(Sağol Toprak) 

[/quote]

İşine yaradıysa ne mutlu bana.

Excalibur arkadaşımızın dediği gibi ortamda Server varsa DHCP kullanmak çok daha mantıklı olacaktır. Saygılar...

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2009 15:20
Paylaş: