Forum

juniper-frewall net...

Bildirimler
Hepsini Temizle

juniper-frewall network kurmak ve cihaz tavsiye

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
566 Görüntüleme
(@ozgurbt)
Gönderiler: 127
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam,

Topkapıdaki şirketle merterdeki şirket arasında vpn baglantı yapmak istiyorum.Sebebi dosya paylaşımı-yazıcı paylaşımı-internet paylaşımı ve en önemlisi Topkapıdaki şirkette olan sql server veritabanında çalışan muhasebe programını merterdede kulanmak isttiyoruz...Bna istinaden ban önerebileceginiz juniper-firewel hangisi nerden alabilirim ve tahmini ne kadardır...

Gönderildi : 28/12/2009 13:07

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

illaki Juniper Firewall mı kullanmak istiyorsunuz? noktadan noktaya ise çözüm çok farklı ve çok daha ucuz yollarla gerçekleştirilebilir.SpeedTouch 610 ürünleri ile xDSL üzerinden IPSEC VPN yaparak aynı networkte gibi çalışabilir..Active Directory üzerinden yetkileri ayarlayıp dosya paylaşımı internet paylaşımı vs vs..gerçekleştirebilirsiniz. Ana merkeze 8Mbit şubeye ise onun üzerine geleceği ve internete oradan çıkacağı için 4Mbit yeterli olacaktır..tabi eğer dahada güvenlik ve hız istiyorsanız merkeze 2 adet 8Mbit alıp onları Zywall 70 üzerinde sonlandırıp 16Mbitlik bir hızı paylaştırmış olursunuz.Şubedende 8Mbit ile gelirseniz hız ile ilgili de bir sıkıntı yaşamayıp ucuz bağlantı çeşidi ile güvenli bir bağlantı oluşturabilirsiniz..hemde merkezinizde hat yedekli olacağından internet çıkışında da sıkıntı olmayacaktır..eğer hattım yedekli olsun diyorsanız iki adet Zywall 70 ile bunu sağlayabilirsiniz..

Kolay gelsin.. 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 28/12/2009 14:43

(@alikorkmaz)
Gönderiler: 34
Eminent Member

Selam,

Size onerecegim model SSG20  ve alabileceginiz yer ise http://www.cimri.com/juniper-ssg-20-1-port-adsl2-annex-a-pim  dir.

Gönderildi : 28/12/2009 20:02

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Çetin Bey,

dediğniz şeyleri degerlendirmey alıcam...

Gönderildi : 31/12/2009 12:38

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ali Bey,

Dediğiniz cihazıda incelicem teşekkür ederim.

Gönderildi : 31/12/2009 12:47

(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member

bende juniper ssg20 kullanmaktayım. Öncelikle sistemde kaç makina olduğu önemli. SSG20 modeli 50 makinadan sora şişiyor. Session kısmı rengi deiğişiyor. SSG20 frewall kalitelidir. Ancak ben size daha üst modelleri kullanmanızı öneririm. Ben güvenlik konusunda memnununm ancak benim şirkette 60 makina var bir de iki adet modem bağlayınca şişiyor.Sistem memory kullanımı artıyor. Bence daha güçlü bir cihaz almalısınız. Juniper iyidir. Ancak bir de senelik lisans parası vermeniz gerek. Yani cihazı alınca işiniz bitmiyor. Biraz maliyetli bir çözüm

Gönderildi : 02/01/2010 22:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

En ucuz ve sağlam çözüm olarak

Merkeze Pfsense şube ofislerede kullanıcı sayısına göre Zyxell 661 yada 662

Gönderildi : 07/01/2010 14:40

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

En ucuz ve sağlam çözüm olarak

Merkeze Pfsense şube ofislerede kullanıcı sayısına göre Zyxell 661 yada 662

Birkaç ay önce Zyxel 661 ile uygulama yapmıştık ve gayet sağlıklı çalışmıştı bizde sadece amaç Muhasebe programı için SQL DB idi...Tabi lisans vs ücreti de olmadığı için de ekonomik.

Gönderildi : 07/01/2010 15:05

(@mucahitcelikel)
Gönderiler: 30
Trusted Member

Selamlar cenker bey konudan anlaşılacağı üzere bir oda içerisinde juniper ex2200 ile basit bir network oluşturmak istiyorum.web konsolundan ayarlar yapmak istiyorum ancak bir türlü başaramadım. yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 23/01/2012 19:52

Paylaş: