Forum

WRT160N ve El Termi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WRT160N ve El Terminali Bağlantsı

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
505 Görüntüleme
(@nokup)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. Elimde 3 adet Linksys WRT160N model access point cihazı mevcut. SID' leri farklı. Bunun yanında 4 adet barkod okuyuculu el terminali var. Sorunum şu: 1. kattaki ve 2. kattaki access point cihazlarına el terminalleri otomatik olarak bağlanmıyorlar. El terminalinin bağlantısı koptuğunda tekrar bulunduğu yerlerdeki access point cihazına otomatik olarak bağlanmıyor. İstiyorum ki kullanıcı el terminali ile neredeyse yanında olan access point cihazına otomatik bağlansın. Her kopmada elle bağlan diyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlarımın önerileri çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 27/12/2009 02:08

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Örnek bir uygulama makalesi burada mevcuttur: http://www.cozumpark.com/blogs/network/archive/2008/03/28/zyxel-ile-access-point-kurulumu.aspx

Ayrıca otomatik bağlanma seçeneğinin kullandığınız el terminali üzerinden ayarlanabilir olması gerekir diye düşünüyorum.. Yukarıdaki makalede gerçek bir projeden ele almıştır.

Benim düşüncem ap ayarlarınızda bir terslik olması ayrıca el terminalinin tanımlı bağlantı bulduğunda otomatik bağlanması için ayarlanmamış olması: yani 2 adet sorun var, kolay gelsin.

Gönderildi : 27/12/2009 15:52

(@nokup)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz.

Gönderildi : 27/12/2009 16:05

Paylaş: