Forum

3com baseline swich...

Bildirimler
Hepsini Temizle

3com baseline swich şişme sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba değerli arkadaşlar

Ben 3com baseline 24 port iki adet swich aldım. Serverlerin yedeğini ağ üzerinden alırken bağlantılar kopuyor. Network kilitleniyor.

Sistemimde jüniper frewall var. Swichlerin miror özelliğini kullanarak kendi bilgisayarımdan log tutmaktayım. Swiclerin 1000 lik portuna serverlerimi bağladım. Serverlerde kendi aralarında 1000 lik gözden iletişim kuruyor. İki swici de 1000 lik gözü ile birbirine bağladım. 

Sorun şu yedek almak istediğim zaman swich mi şişiyor ya da bir problem mi oluyor bilmiyorum ama network kitleniyor bağlantılar kopuyor. Ayrıca yedeği 1000lik portlar arasında alıyorum. Daha hızlı ve güçlü olması gerekirken kitleniyor. 100 lük portlarda daha önceki swiclerimde boyle bir sıkıntı yoktu

Kendi pcmden log tutuyorum. Colasoft die bir yazılım aracılığı ile. Bu da networkü bu kadar şişirirmi. Ben denedim. Çok değişen bişey olmadı

Acaba serverlerin 1000lik porttan çıkarıp tekrar 100 lük pota mı takmam gerek. amacım serverlerdeki data hızını arttırmak.

Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

saygılarımızı sunarım. 

Teşekkürler.

Gönderildi : 16/12/2009 15:44

(@umitgezzer)
Gönderiler: 24
Eminent Member

yedek almak istrediginiz zamanları  serverin clientlerle çalışma saatlerinde degil gece yapmanızı öneriririm çünkü swichtler okadar  veriyi aynı anda taşımaz taşısa bile agdaki bilgisayarların yavaşlamasına neden olur

Gönderildi : 21/12/2009 14:12

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

cihazlarınızın tam modeli

içerideki konfigurasyonlar

client sayınız

bu sorularımı cevaplarsanız daha net bir cevap verebiliriz yardımcı olabiliriz. 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 25/12/2009 11:31

Paylaş: