Forum

aynı anda birden fa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

aynı anda birden fazla modem in firmware ini güncellemek

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
482 Görüntüleme
(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Arkadaşlar şöyle bir durum var.Elimde 20 tane aynı marka yeni modem var diyelim.Ben bu modemlere firmware yüklemem gerekiyor.

Tek tek yapmaya kalksam 1 modemi pc ye ethernet yoluyla baglayip sonra arayuzune girip firmware i yukleyebilirim.Ancak Birden fazla modem in firmware ini yükleme işlemini aynı anda nasil yapabilirim.Bunu konuda bana fikir verebilecek arkadaşlar varmıdır ?

teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/12/2009 20:47

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Modemin markası nedir?Belki üretici firma destek verebilir .Aynı anda yapabilmek için 20'sinde fiziksel olarak bağlı olması gerekir.Sonuçta sizin söylediginiz yola cıkıyor..

Tabi baska yontemi varsa bende ogrenmek isterim. 

Gönderildi : 03/12/2009 23:40

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Modemin markası BELKIN. Arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum lütfen.

Gönderildi : 04/12/2009 12:06

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Bence üretici firma ile bir görüş ancak sonuç olarak bişi ulaşabileceğini sanmıyorum.

Gönderildi : 04/12/2009 12:43

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bunun konunun üretici ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Ben sadece pratik yoldan 20 modeme bireden nasil ulaşıp firmware yükleyebilirim diye sormuştum .

Gönderildi : 04/12/2009 14:38

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

20 modeme aynı anda fiziksel bağlantı yapıp göndermek biraz zor gibi görünmekte...Ethernetten update ediyorsa bir de makinaya 20 ethernet kartı bağlamak anlamına gelir....

Gönderildi : 04/12/2009 14:41

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Başka bir yolu yokmudur acaba? 

Gönderildi : 04/12/2009 16:22

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

bir modemi pc ye diger modemlerinde dhcp kapatarak kendilerine baglarsak ve hepsi pc ye baglı modemden ip alırsa ve siz 20 adet web konsolu acarak ya da telnet ile script olabilir belki o modemlerin iplerinden başlat derseniz herhalde 20 sine de aynı anda firmware paketi gönderilir tabi böyle olursada ara bağlantılar kopabilir işler yarım kalabilir. belki 24 lük bir swicth baglanır modemler dolayısyla buradan olabilir ama yani sonuç olarak 20 olay için 20 hareket alınacak gibi görünüyor...

Gönderildi : 04/12/2009 18:23

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Tam olarak anlayamadim aslinda.

ama bu benim istediğim şey olanaksız gibi gorunuyor.

tek tek her modemi pc ye baglayip yukleme yapmam gerekecek sanirim.Modemleri Switch e taksam  her modemin ip si ayni oldugu icin bu da mumkun gorunmuyor.Bilmiyorum..

Gönderildi : 04/12/2009 20:05

(@cevdetonurozcelebi)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Benim düşüncem her hangi bir bağlantı sorununda 20 modem den bir kaçının kullanılmaz duruma gelebir olması .Bence en mantıklısı firm file olarak tektek atmak

Gönderildi : 04/12/2009 20:10

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

hayır demek istediğim,

modemleri swicth taktınız 1 tanesi master olur yani dhcp aktif diğerleride dhcp kapalı olur ve otomatik ip alırlar böylece hepsi birer uc olarak hazır olur buradan yola cıkarak 192.168.1.1 den 20 ye kadar olan ip leri web browser ile açtığınızda hepsinin arayüzüne ulaşmış olursunuz ve işlem yaptığınızda da her birisi için yükleme yapılmış olur gibi. ama bu kadar uğraşana kadar bir tanesi ile firmware yükleme sayfasını açın birine yükleyin kapanıp açılsın sonra sayfa kapatmadan diğerini takın bir F5 yenileyin sorun görünmüyorsa tekrar firmware update edin gibi belki bu biraz daha hız kazandırır. Ama dediğiniz gibi işlemi aynı anda yapmak için herhalde 20 tane eprom yüklemesi yapablen bir cihazımız olacak 🙂 takacağız epromları gönder diyeceğiz hepsine atacak 🙂 Fabrikasyona girdi buda..

Gönderildi : 04/12/2009 20:11

Paylaş: