Forum

(Airties RT-103 + L...

Bildirimler
Hepsini Temizle

(Airties RT-103 + Linksys WAG200G + Linksys WRT54GC)

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
538 Görüntüleme
(@MuratEmreAYDIN)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Uzun zamandır araştırıyorum ama çözümü malesef bulamadım. Yapmak istediğim "Airties RT-103" modem ile "Linksys WRT54GC" router ile kablosuz interneti sağlamak ve  "Linksys WAG200G" modemi de access point olarak bir başka odadaki wireless özelliği olmayan bir cihazı kablo derdi olmadan internete taşımak. Bu cihazları bu şekilde kullanabileceğimi yaptığım araştırmalardan öğrendim ama ayarlarını bir türlü yapamadım. Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler

Gönderildi : 28/11/2009 04:28

(@aykutsinanes)
Gönderiler: 380
Reputable Member

Merhaba;

Modemin(AIRTIES RT-103) Internete Girecek Sekilde Ayarladıktan Sonra , Modemin Lan Portundan Cıkis Yaptigin Kabloyu Linksys AP'ye Bagliyorsun.

Daha Sonra Linksys AP için Wireless Sifre Tanimliyorsun. Sonrasinda Linksys Uzerindeki DHCP Serveri Kapatıyorsun.

Artık Linksys AP Uzerinden Kablosuz Olarak Interneti Kullanabilirsin.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 28/11/2009 05:52

(@MuratEmreAYDIN)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Modemin(AIRTIES RT-103) Internete Girecek Sekilde Ayarladıktan Sonra , Modemin Lan Portundan Cıkis Yaptigin Kabloyu Linksys AP'ye Bagliyorsun.

Daha Sonra Linksys AP için Wireless Sifre Tanimliyorsun. Sonrasinda Linksys Uzerindeki DHCP Serveri Kapatıyorsun.

Artık Linksys AP Uzerinden Kablosuz Olarak Interneti Kullanabilirsin.

Kolay Gelsin.

Yardımınız için teşekkürler. Fakat yapmak istediğim airties modemden router ile kablosuz interneti sağlayıp, bu kablosuz interneti de "Linksys WAG200G" modemi access point olarak ayarlayıp, iki cihaz arasında kablosuz iletişimi sağlayarak farklı bir odada kablolu bir cihazı internete taşımak istiyorum.

Gönderildi : 28/11/2009 14:07

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

portalda bununla ilgili bir video olucaktı sanırım hakan hocamın yardımcı olabilir size.

Gönderildi : 28/11/2009 14:08

(@MuratEmreAYDIN)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu sorun için araştırma yapmaya devam ediyorum ve derdimi daha net anlatan bir resim buldum. Sizinle paylaşayım belki daha açıklayıcı olur. Resimdeki iki wireless cihazdan biri Linksys WRT54GC diğeri de Linksys Wag200G. Burdan yola çıkarak yapmam gereken ayarlar ve kurulumu açıklayabilirseniz memnun olurum.

/

Gönderildi : 28/11/2009 14:29

(@aykutsinanes)
Gönderiler: 380
Reputable Member

Selam;

Anladigim Kadariyla Airties Ve Linksys Arasinda Kablo Kullanma İmkanın Yok. Eger Dedigim Gibi Kablo Cekme Imkanin Varsa Onceki Postta Yazdıgım Gibi Sorunsunuz Kullanabilirsin.

Eger Kablo Cekmeden Yapacaksan Airties Uzerinden Wireless Security Wep Moduna Alma Gerek. Daha Sonra Linksys AP Uzerinde Repeater Ozelligini Veya WDS Sistemini Etkinletisirip, Airtiesin Yayinladigi Kablosuz Sinyalin Kullandigi Kanal Ve Ayni Guvenlik Metodunu Uygulaman Gerekli. SSID onemli Degil. Bu Arada WDS sisteminde Kullandigin Cihazin Gereksinimine  Gore 2 Cihazin MAC Adreslerini Birbirine Kaydetmen Gerekebilir.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 28/11/2009 19:54

Paylaş: