dinamik ip kullanan...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

dinamik ip kullanan bir bilgisayar ile merkez arasinda vpn  

  RSS
inanodabasi
(@inanodabasi)
Üye

mrb arkadaslar sorunum su sekilde....bir firmanin alisveris merkezinde magazasi bulunmakta,alisveris merkezinde ise kameralar var.amacim aliveris merkezinde kamerali izlemek...oraya koyacagim bir bilgisayar ile bur sorunu cozmek istiyorum.kullanilan kameralar ip kamera..benim sorunum ise alisveris merkezinde statik ip alinacak bir durum soz konusu degil...alisveris merkezinin kablosuz baglantisini kullanacam,amacim ordaki bilgisayarima vpn kurup kameralari izlemek...bunun icin uygun bir yazilim ve yontem nedir....simdiden ilginize tesekurler

Alıntı
Gönderildi : 25/11/2009 22:54
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Selam,


Modeme müdahale şansı var mı? Örneğin içerideki pc'e yada ip cam'e doğru port açabilir misin?

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/11/2009 00:23
inanodabasi
(@inanodabasi)
Üye

maalesef modem mudahale sansi yok...aslinda dusuncem merkezdeki isa2006 vpn server olarak ayarlayip ,magazadaki bilgisayari vpn client yapmak,ama sorun su ki ip cameralara nasil ulasacam.....?

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/11/2009 00:27
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Modemi yönetemiyorsan işin zor. Portlara takılmayacağın bir çözüm bulman lazım. Belki VPN çıkışın olmayacak, sadece http(80) açık olabilir. AVM nin internetinde filtre bile olabilir vs.. vs.. gibi durumlar var.


Ama belki şunu yapabilirsin. IP cam'i AVM deki PC üzerinde aç, sonra dışarıdan bu pc ekranına bağlan ve izle. ör team viewer. Hatta team viewer'ın vpn özelliği var (80 den), bunuda deneyebilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/12/2009 03:13
Paylaş: