Forum

DOSYA PAYLAŞTIRIRKE...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DOSYA PAYLAŞTIRIRKEN HATA OLUŞUYOR...

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
361 Görüntüleme
(@adnanardahan)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

ESKİDEN PAYLAŞILAN  DOSYLAR RAHAT ULASILABILIYORDUM.FAKAT SIMDI Bİ PC DE WİNDOWS XP HOME EDİTİON MEVCUT.BU SORUN ICIN 2 KERE FORMAT ATTIM AMA YINEDE AYNI SORUN VAR...ADSL MODEM UZERINDEN SWITCH DAGITIM VAR HERHANGI BIR SERVER HIZMETI YOK...DOMAIN YOK.

SORUM ŞU:PAYLAŞIMI ACARKEN BELGELERİM PAYLAŞIRKEN SORUN OLUŞTU.SERVER HİZMETİ BAŞLALAMADI.KAYNAK OLUŞMADI.TAMAM DIYOR VE BEN PAYLAŞIM YAPAMIYORUM

ŞİMDİDEN TEŞEKKURLER....

Gönderildi : 23/11/2009 15:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba ,

Bir kaç şey deneyelim ondan sonra olmaz ise başka şeylere bakalım duruma göre,

1-Sp kaç yüklü Sp3 yükleyiniz.

2-Netwok özelliklerinde dosya ve yazıcı paylaşımı eklimi?

3-Loglarda bir uyarı gözüküyormu

4-Log uyarısı ve paylaşım sırasında oluşan hatanın resmini yukarıdaki adımları denedikten sonra düzelmez ise yollarmısınız?

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/11/2009 15:57

(@adnanardahan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sp2 yuklu sp3 dırek uptade ile mi yukleyeyım ?

log derken nerden bakıyoruz bilmyorumda loglara ?

Gönderildi : 23/11/2009 17:10

(@www-rizasahan-com)
_

XP nizin Türkçe olduğunu varsayarak sp3 linkini veriyorum.

http://www.cozumpark.com/forums/135265/ShowThread.aspx#135265

Loglara bilgisayarıma sağ click yönet olay görüntüleyiciden bakıyorsunuz.

Ayrıca sp3 kurulumundan sonra network özelliklerinden dosya ve yazıcı paylaşımının seçilmiş olduğundan emin olun.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/11/2009 18:51

(@adnanardahan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

mrb sorun şimdilik bitti gibi ama buyuk ıhtımal networkte dolaşan bi vrüs yada tojen var

şu şekilde çözdüm

cmd :net start lanmanserver yazıp enterledim fakat yenıden baslattıgımda sorun cıkmadı

ama yıne tekrar edıcek dıye tahmın edıyorum cunku aynı networkta baska bır pc de aynı srun oldu.

şimdi trojen veya virüs olma ihtimaline karsı agda nasıl bır yol izlemem lazım?

Gönderildi : 23/11/2009 20:14

(@www-rizasahan-com)
_

Sağlam  yazılım alıp kullanıcı sayınız azmış zaten kurup hepsini taramanız lazım?

Nod32 yi öneririm.

Ama iş yerlerinde kullanılacak işletim sistemi değil xp home edition zaten ev kullanıcıları için tasarlanmış bir mimari.

15 pc var ise her gün viruslu sorunlu olanlardan birini formatlayın temizce virus yazılımını kurun.

Daha sonra temiz kurulan sistemlerin imajını alın ilerde sistem kurma derdinden kurtulun.

Saygılarımla.

Gönderildi : 23/11/2009 20:26

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

combofix de deneyebilirsin, işe yaradıgına çok sahit oldum. ccleaner da üstüne bir cilalama olabilir.

msconfig ile başlangıçtaki yazılımları kontrol etmenide tavsiye ederim.

Gönderildi : 23/11/2009 20:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Öncelikle forum kurallarına göre post başlığını düzenlermsiniz.

Sizin sisteminizde confiker virüsü bulunma ihtimali var.Confiker removal tool ile sistemi tarayın.Windows için security updatelerini full yapınız.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 24/11/2009 04:34

Paylaş: