Forum

network sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

network sorunu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
606 Görüntüleme
(@sahinkardas)
Gönderiler: 224
Reputable Member
Konu başlatıcı

proxy server kullanıyorum network diye bir ağ var çalışma grubana network yazıyorum ama bu hatayı alıyorum

[img] [/img]

Forumlarımıza resim ekleme hakkında Buraya bakabilirsiniz. Mümkün olduğunca resimlerinizi bu şekilde eklemeye özen gösteriniz.

Gönderildi : 16/11/2009 13:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba ,

Bu hatanın oalsı nedenleri olaiblir.Ama siz bunu çalışma grubuna değil etki alanına yazıyorsunuz sanırım sanırımı fazla oraya yazıyorsunz.Yoksa çalışma grubuna her halikarda dahil eder sizi.Ortamda bir domain ortamı varmı sistemden az daha geniş bahsedebilirseniz burdadki değerli hocalar size daha rahat ve daha iyi şekilde yardımcı oalcaktır.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/11/2009 13:49

(@sahinkardas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

çalişma grubuna yazdığım zaman bir çalışma grubu oluşturuyor.

ubuntu proxy server kullanıyorum buna bağlı 20 tane makine var network adında bir ağ oluşturdum ama windows makinelerden buna bağlanmak istiyorum mecburen etki alanına yazmam lazım yoksa network ağına nasıl girebilirim etki alanına yazdığımda ise bu hatayı veriyor nedense her zaman vermiyor... Widows Xp pro dan bağlanınca

Gönderildi : 16/11/2009 14:01

(@www-rizasahan-com)
_

Etki alanına yazmanız durumunda windows bir etki alanı sunucusu bulamadığı için o hatayı sürekli alacaksınız.

Ubuntu nasıl bilmiyorum ama bizde suse var susede sbm samba share kısmında ağa erişebiliyoruz.

Saygıalrımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/11/2009 14:04

(@sahinkardas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ubuntu da samba var onu kullanıyorum ben zaten servere ulaşmak sorun değil ip yazarak işlemimi halletiyorum zaten ama ben etki alanında çalışmak istiyorum   peki bu etki alanı sunucu işlemi her zaman istemiyor neden bazen ise maalesef bu hatayı veriyor halbuki her zaman yaptığım şey aynı ama anlamadım...

siz squid kullanıyor musunuz peki_? beni squid de gelişmem lazım...

Gönderildi : 16/11/2009 14:08

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

squid kullanmıyoruz.

Proxy server olarak linux kullanıyorsanız kullanıcının tarayıcı özelkkilerine proxy serverinizi giriniz o halde.

Sizin etki alanına almaya çalıştığınız yazılım microsoft etki alanı ise linux bunlar birbirine entegre oluyormu tam bir bilgiye sahip değilim.

Burdaki değerli hocalarım konuya müdavin olacaktır.

Saygılarımla.

Gönderildi : 16/11/2009 14:53

(@sahinkardas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sorun halen etmekte

Gönderildi : 16/11/2009 17:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

proxy server kullanıyorum network diye bir ağ var çalışma grubana network yazıyorum ama bu hatayı alıyorum

[img] [/img]

Forumlarımıza resim ekleme hakkında Buraya bakabilirsiniz. Mümkün olduğunca resimlerinizi bu şekilde eklemeye özen gösteriniz.

Merhaba

Ortamda network isminde bir domain var mı ? çünkü şu anda olmayan bir domain e join olmaya çalışıyorsunuz . Aldığınzı hata bundan ibaret.

Ayrıca lütfen yazım kurallarına dikkat edelim ve yine öncelikle biraz network makalesi okuyalım .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/11/2009 23:56

(@sahinkardas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

network sorunu halettim kendim ip adresinin elle giriyorum

Örnek : 10.0.0.20    bu ip girince zaten otomatik olarak Alt maskesi veriyordu bende hiç değiştirmedim...

Alt Maske : 255.0.0.0

Dns : 10.0.0.2 böyle yapınca yukarıdaki hatayı alıyordum zaten sorun buydu ama ben DNS olabilir diye düşündüm

sonra İp adresini aynı ip verdim bu sefer Alt maskesini 255.255.255.0    bu şekilde kendim verdim Dns de aynısı verdim ve denedim etki alanına girebildim..

İlginiz için sağ olun Hakan Hocam Network makalelerini inş okuyacağım..

Gönderildi : 18/11/2009 11:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

rica ederiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/11/2009 18:49

Paylaş: