Forum

uzak masa üst&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzak masa üstü bağlantısı kısıtlaması

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
376 Görüntüleme
(@knihatk)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar selam acil yardıma ihtiyacım var

u.s.a robotics 5473 markalı bir modemim var. bu modem le bir iş yerinde kurulu windows 2003 serverle local ve uzaktan bağlantı kurulumu yaptık. bizim amacımız bu iş yeri ve bir tanede sabit ip li şubemiz dışında başka hiçbir yerden uzak masa üstü bağlantısı kurulmasını engellemek istiyoruz bunu yapamadık yardımcı olursanız sevinirim şimdiden eşekkürler ii çalışmalar..

Gönderildi : 03/11/2009 14:43

(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member

Modeminizin yönetim arabirimini tam bilemiyorum ama muhtemelen bir firewall ya da paket filtreleme seçeneği vardır. Değiştirmediyseniz RDP için kullanılan port 3389 dur. Birinci seçenek sunucunuzun ip sine bu porttan gelen bağlantılar için sadece bahsettiğiniz IP lere izin verebilirsiniz. İkinci seçenek ise modeminizde varsa öntanımlı "Uzak Masaüstü" veya "Remote Desktop Protocol" isimli filtreyi sadece istediğiniz IP ler için etkin kılmanız. Öntanımlı filtreler yoksa, 3389 numaralı port için bir filtre oluşturabilir ve işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderildi : 03/11/2009 15:52

(@ebubekirsiddik)
Gönderiler: 239
Reputable Member

Modeminizin yönetim konsoulunda 3389 port açık.Anladığım kadarıyla.Varsayılan olarak bu Source IP(Kaynak IP) kısmı Any dir.Siz bunu bağlanmak iztediğiniz konumda sahip olduğunuz IP adresini yazacaksınız.

Gönderildi : 03/11/2009 16:02

Paylaş: