Forum

SPAM LIST IP

Bildirimler
Hepsini Temizle

SPAM LIST IP

17 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
553 Görüntüleme
(@zeynepsisman)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimiz için TurkTelekom dan aldığımız 85.... IP no'muz bazı spam listlerine girmiş durumda ve ne yaptıysak çıkarttıramadık. Turk Telekom'la da bu konuda tam bir geri dönüş alamadık. Ne yapmamız gerekir?

Gönderildi : 26/02/2008 01:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Zeynep hanım ;

malesef adsl üzerindem mail server kurulumu pek mümkün değil . Türkiyede bilinçsizce yapılan kurulumlar nedeni ile avrupadaki pek çok rbl bloklar halinde bizi yasaklıyor.

Sizin durumunuz tam olarak ne dir ?

class olarak mı rbl e girdiniz yoksa direk ip adresiniz mi rbl de ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2008 01:35

(@zeynepsisman)
Active Member
Konu başlatıcı

Bize söylenen bizim IP mizin de bulunduğu IP grubu listeye girmiş ve çıkarmak imkansızmış. Türk Telekom'dan listeye girmemiş IP almanın bir yolu var mı? Şirketimiz bünyesinden email alıp göndermeye çalışyıruz ama gönderdiklerimiz karşı tarafta spam kutularına düşüyor.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/02/2008 01:39

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Merhaba IP adresinizi verebilirseniz daha kesin konuşabiliriz...

İyi geceler...

Gönderildi : 26/02/2008 01:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ip adresinizi değiştirebilirsiniz ancak o ip ninde rbl de olmayacağının garantisi yok malesef.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2008 01:45

(@zeynepsisman)
Active Member
Konu başlatıcı

şirket bilgilerimizi vermesek, bulunduğumuz IP grubu olduğu gibi listedeymiş biz listeyi yapan sitelerle günlerdir yazışıyoruz zaten bu bilgi kesin bize TurkTelekom'la görüşün diyorlar, tek IP olsa halledilebilirmiş ama blok halindeymiş. Galiba çözümü yok bu işin?

Gönderildi : 26/02/2008 01:47

(@esersolmaz)

Yapının büyüklügüne göre çözümler sunulabilir......

Gönderildi : 26/02/2008 01:47

(@esersolmaz)

Zeynep Hanım ;

Öncelikle bilmenizi isterizki bu bilgi gizli değil domain isminizi bilen har hangibi bir kişi ( örnek mcirosoft.com ) ip adresini bilebilir ki bilmelidirde yoksa size nasıl mail atacak.....

Genel olarak seslenmek istiyorum burda insanlar sizin için bilgisini paylaşıp yardım etmek istedigini unutmamak dilegiyle....  

Gönderildi : 26/02/2008 01:50

(@zeynepsisman)
Active Member
Konu başlatıcı

Peki TurkTelekom'dan başka IP alabileceğimiz bir yer var mı? Galiba TurkTelekom komple bu listelerde!

Gönderildi : 26/02/2008 01:55

(@esersolmaz)

NetOne
Doruk
Turecom
İşNet
Ripe

vs vs aklima gelenler bunlar şimdilik....

Gönderildi : 26/02/2008 01:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

farklı bir karasal hat almanız gerekli ;

LL - FR vs ama bunlar maliyetli hatlar.

Gönderildi : 26/02/2008 01:58

(@zeynepsisman)
Active Member
Konu başlatıcı

Peki bu saydıklarınız bizim telefon hattımıza nasıl IP verebiliyor? Telefon hattı TurkTelekom'da değil mi? Yani çok bilgisizim aptal sorular soruyorsam ne olur kusuruma bakmayın!

Gönderildi : 26/02/2008 02:01

(@zeynepsisman)
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey, çok teşekkür ederim, sizin cevabı görmeden yazmıştım, siz cevabını vermişsiniz. O halde TurkTelekom dışındaki çözümler baya pahallıya gelecek gibi!

Gönderildi : 26/02/2008 02:02

(@esersolmaz)

Peki bu saydıklarınız bizim telefon hattımıza nasıl IP verebiliyor? Telefon hattı TurkTelekom'da değil mi? Yani çok bilgisizim aptal sorular soruyorsam ne olur kusuruma bakmayın!

Estafurullah ...

Hakan beyinde sölemiş oldugu gibi ismi geçen firmalardan birinin omurgasına baglı olmanız gerekir.....

Maddi olarak firmaya bir yük getirecegi kesindir onun için bu firmalarla bilgi amaçlı görüşmenizi tavsiye ederim....

İyi geceler... 

Gönderildi : 26/02/2008 02:04

(@alikorkmaz)
Gönderiler: 34
Eminent Member

Merhaba,

15 Dk icinde  "hayatinizda birdaha boyle sorun yasamamak icin" yapmaniz gereken sudur.

Sizin arastiracaginiz veya size onerebilecegim  bir  hosting firmasindan smtp hizmeti almak.

Bunun icin ise, exchange uzerinde smtp connector yapacaksiniz.   Benim size onerebilecegim  firmanin 2 tane roundrobin calisan DNS server'i, 2 tanede active/active cluster calisan   mail gateway'leri var (spam korumasi %90-95 e varan performans sergiliyor). Ve isin en guzel tarafi,  2 farkli isp ile hizmet veriyor, yani sistemin tamemen cokmesi imkansiza yakin. Ayrica sizin icerdeki exchange'iniz cokse bile, 1 hafta boyunca mailleriniz disarda saklaniyor. Baska bir isp den  ip almak demek, baska bir isp den kiralik hat anlamina gelecegi icin, onerdigim cozum sizin icin minumum maliyet olacaktir.

Gönderildi : 26/02/2008 18:39

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Aslında  çok da  pahalı degıl ozel ISP  den G.SHDSL hizmeti almak  bız de  şirketımıze  ozel  bir ISP den g.shdsl  hızmeti alacağız  ben  arastırdım oyle  ahım lahım bı  fark  goremedım NETONE dan  almaya  karar  verdık ve ip  blogu da  alacagız spamlistelere  gırmenız  durumunda  spamlıstlerden  cıkmayı  bekleyene  kadar mx   ve ptr  kaydınızı blogunuzdakı  dıger ip  ye  tasıtıp ( ISP ler  bu  konuda  cok daha ıyı ve  eskı calıstıgım  şirkette de  1-2 defa  bu  tarz  bı  uygulama  yapma  durumunda  kalmıstık ilgi ve alakaları gayet iyi ) firewall cıhazınızdan da  gereklı  nat lamaları  yapıp  sorunu  cok  kısa  zamanda   gıderebılırsınız  tabı   buda  cozum degıl Relay e  kapalı  olmalısınız  ve virus  spy  lara  cok   dikkat  etmenız  gerekmekte   networkunuzde ozellıkle de  Exchange  sunucunuzda.

Teşekkürler.

Gönderildi : 28/02/2008 04:26

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba;

Ali Korkmaz'a katılıyorum. Bunun en belirgin çözümü ISP'den yararlanmaktır. Malesef ADLS kullanan küçük şirketlerin çoğunda bu dert var. Ve Telekomda bu konuda pek birşey yapmayı düşünmüyor. ISP sizin probleminizi en kısa sürede çözecektir. Aynı zamanda kurumsal destekte almış olursunuz.  

Gönderildi : 28/02/2008 13:04

Paylaş: