Forum

Zywall 5 firewall

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zywall 5 firewall

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Şöyle bir sıkıntım var.Elimde Zyxell P600 Serisinden bir adet ADSL modem var bi tanede Zywall 5 serisinden bir firewall.Benim yapmak istediğim şu kullanıcıların Firewall üzerinden internete çıkması..ADSL modemin ipsi 192.168.1.1 Firewall İp adresimde 192.168.1.1. Firewall kısmında Lan'dan Wan'a rule oluşturdum ve any'den any yaptım. Ama nedense kullanıcıları internete çıkaramadım statüste wan1 connection is down yazıyor.Adsl Modem tarafında yapmam gereken bir işlem mi var anlamadım?..Adsl Modu yönlendirme köprüde yapsam..Adsl modemi firewalla takınca kullanılar internete çıkamıyor?

Nerede yanlış yapıyorum acaba? 

Gönderildi : 20/10/2009 17:17

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

ADSL modemi bridge alin

Zywall da Wan tarafını ADSL bilgileriyle doldurun. Bilgisini doldurdugunuz wan portunu adsl modem ile bağlayın. Sonrada çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Ayrıca adsl modem ve firewall in ip adresi aynı olamaz ki zaten adsl modemi bridge ( bridge modem de zaten ip olmaz) alirken firewalli ağa dahil etmeyin.

Gönderildi : 20/10/2009 17:57

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İp konusunda yanlış bilgi verdim haklısınız...Sorun çözüldü teşekkür ederim.Anlamadığım şey ise bridge yaptım olmadı sonra firmware update edilince düzeldi.

Teşekkür Ederim

Yardımınız için 

Gönderildi : 20/10/2009 19:01

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

rica ederim. Geri bildirim için asıl ben teşekkür ederim.

Gönderildi : 22/10/2009 11:20

Paylaş: