Forum

microsoft sitelerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

microsoft sitelerine girilmiyor...

7 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@adnanardahan)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet arkadaşlar windows xp home edition da devamlı olmasada bazen yaşadığım sorun şu explorer 7 veya 8 yüklensede ki 6 da yapıyor bunu daimi olarak microsoftun sitelerine giremiyorum... format atmadan düzelmiyor...nekadfar spy ve antivirüs progrmı varsa denedim sorun hep aynı.microsoftun kendi sitelerine giremiyorum.ama diğer tüm sitelere girebiliyorum.sebebi nedir?kesin çözüm nedir?

Gönderildi : 10/10/2009 00:07

(@MuammerKOSEOGLU)
Gönderiler: 196
Reputable Member

Türk Telekom'un dns lerinden farklı bir dns kullanmıyorsunuz değil mi ?

Gönderildi : 10/10/2009 00:26

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Dns'te forwaders olarak hangi ip görünüyor.Adsl modemin ipsini yazın.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 10/10/2009 00:44

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Microsoft sitelerine giremediğiniz esnada sisteminizdeki güvenlik yazılımları, Windows servisleri etkisiz hale geliyor mu? Güvenlikle ilgili web sitelerine erişiminiz var mı? Önceleri şifreli olarak bağlandığınız map yada network noktalarına kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak bağlanabiliyor musunuz?

Gönderildi : 13/10/2009 19:43

(@firatkuni)
Gönderiler: 2
New Member

denetim masası \yönetimsel araçlar\ hizmetler\ dns istemcisini otomatik yapıp başlat tıklamanız sorununuz çözecektir ..

Gönderildi : 23/11/2010 00:26

Mehmet
(@mehmetikiz)
Gönderiler: 442
Prominent Member

Acaba kullanılan işletim sistemi lisanslımı? bazı crack işlemleri kullanılan crackli işletim sisteminin microsoft tarafından algılanmaması için microsoft sitelerine erişimi kapatıyor.

Gönderildi : 23/11/2010 12:07

(@AhmetKececiler)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Merhaba,

Benzer  durum müşterimde mevcut idi conflicker a maruz kalmış olabilirisniz. Dns İstemci(Client) servisini durdurup tekrar denermisniz? 

Gönderildi : 03/12/2010 22:11

Paylaş: