Forum

IE'yi etc/hosts ile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IE'yi etc/hosts ile yasakladım, Peki Firefox'da siteleri nasıl yasaklarım.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

IE'yi etc/hosts ile yasakladım, Peki Firefox'u nasıl yasaklarım.

IE'yi etc'nin içine site adreslerini yazarak, yazdıklarım yere girmesini engelledim kullanıcıyı. Fakat buna karşılık Firefox kurmuş bilgisayarına extradan. Yanılmıyorsam etc/hosts dosyası Firefox'da işlemiyor. Peki bana nasıl yardımcı olursunuz, IE'de yasakladığım siteleri hosts yardımı ile, firefox'da nasıl yasaklarım. Çok önem taşıyan bir hadise bu. Yardımcı olacağınıza inanıyorum.

Saygılarımla.

Gönderildi : 06/10/2009 15:51

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Merhabalar,

Host dosyasinda getirmis oldugunuz kisitlamalar tum browser'larda ayni sekilde yorumlanir yani firefox'ta ayni sekilde siteyi acmaz. Ancak Firefox'ta proxy tanimlanmis (options>advanced>network>settings>) ise host dosyasi devreden cikmis olur. (veya 3rd party bir firefox plugin ilede yapmis olabilirler)

Gönderildi : 06/10/2009 16:00

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

proxy tanımlı değil. 3 prty programla dediğiniz gibi yapabilir. Fiefox'u GPO'dan nasıl yasak koyabilirim peki. En mantıklısı bu. Firefox, Opera vs. Kökten çözüm IE kullanmaya mecbur etmeliyim onu. Hosts bilgisi yok, nasıl yasaklanır, bu dosyamı beni engelliyor, bu dosya nerede tutuluyor Windows'da gibi vs. bilgisi yok. Sadece IE kullanmasını zorlamam ve yönlendirmem lazım. Tüm yazılımları yüklemeyi ortadan kaldırmamalıyım GPO'dan sadece şu on yüklü olan Firefox'u açtığı zaman çalışmamasını sağlamam gerekiyor.

Saygılarımla.

Gönderildi : 06/10/2009 16:06

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/10/2009 16:09

(@OnurARABACI)