Forum

Yonlenmeyen Port

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yonlenmeyen Port

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@sosyopat)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

no-ip servisi kullaniyorum. http://sosyopat.xxx.net adresine gelen istekler icin 80 portu 192.168.2.4 adresine yonleniyor. buradada iis uzerindeki default web site calisiyor istedigim gibi sunucumu kullanabiliyordum.

fakat simdi sunucu yerine, modem arayuzu ile karsilasiyorum. sanirim port yonlenmiyor bir turlu. Airties rt-205 wireless modem'e sahibim.sunucu lan ile bagli, tek ethernet var uzerinde zaten.

no-ip surekli dns'i guncelliyor. problem yok gibi client tool da fakat modem arayuzunden bir turlu kurtulamadim. Bu durumla daha once karsilasan arkadaslardan yardim rica ediyorum...

Tesekkurler...

not:umarim dogru yere konuyu acmisimdir.

Gönderildi : 06/10/2009 03:36

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Sn. Sosyapat,

Daha önce yaptığınız yönlendirmeyi kaldırın. Daha sonra tekrar oluşturup modemi kapatıp açınız. Bu şekilde bir değişiklik olup olmadığına bakınız. Web arayüzüne 80 nolu port yerine farklı bir port seçme şansı varsa bunu bu şekilde değiştirmeyi deneyiniz.

Gönderildi : 06/10/2009 11:02

(@sosyopat)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

ne yazik ki hicbir sey degismedi. hala cevabini aramaktayim bir turlu 80 portu 192.168.2.4'e yonlenmiyor. 80'a gelen istekleri sunucu karsilamiyor. firewall falan yok iis de site calisiyor. modem arayuzu geliyor o kadar. [:(]

Gönderildi : 07/10/2009 03:28

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Modeminizin marka ve modelini ayrıca üzerindeki firemware sürümünü yazar mısınız. Ayrıca mümkünse oluşturduğunuz nat kuralının ekran görüntüsünü de gönderiniz.

Gönderildi : 08/10/2009 04:23

Paylaş: