Forum

Networkde download ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Networkde download takibi

21 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
830 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba çözüm park sakinleri benim şöyle bir sorum olacak. yerel ağdaki kullanıcıların ne kadar download yaptıklarını görebileceğim bir program varmı. Tavsiyeniz nedir?

Gönderildi : 30/09/2009 14:02

(@ilyasYILDIZ)
Gönderiler: 441
Honorable Member

Merhaba,

İnternet bağlantısını yaptığınız modem üzerinde snmp prtokolü ile totol kullanımı çift yönlü olarak ölçebilirsinz. Kulalncı bazlı ise Firewaal log analyzer veya Isa gibi log tutan firewall yardımı ile gerçekleştirebilirisiz.

Gönderildi : 30/09/2009 14:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/17/ccproxy-kurulumu-konfig-rasyonu-nternet-payla-m-log-analizi.aspx  makaleyi incelermsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 30/09/2009 16:12

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bana şöyle birşey lazım uğur bey;

Ağdaki kullanıcılarımın hangi siteye girdiği

ne kadar download yaptığı

ne kadarlık bir intnernet  kullandığı

msn yazışmaları

eposta gelenleri

gerekli durumlarda girilen bazı siteleri engelleyebileceğim tarz bir program arıyorum uğur bey

Gönderildi : 01/10/2009 14:54

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Gfi'ın ürünleri var ancak isa server için raporlama yapmakta.Yapınızda firewall varmı ne kullanıyorsunuz?

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 01/10/2009 15:10

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

yapımızda isa server yok ve firewall yok. Antivirüs programı kullanıyoruz oda kaspersky antivirüs.

Sitede şöyle bir program buldum işimi görür derecededir.

Colasoft Capsa 6.9 R2 Enterprise Demo olarak kullanıyorum. Bu gibi programların lisansları 1 yıllık mı yoksa devamlı kullanım lisansı mı veriliyor. 3com 4500 swicth var onun içine girip mirror yapacağım ama ipsini bilmiyorum.

Gönderildi : 01/10/2009 16:03

(@OmerKarabacak)
Gönderiler: 6
Active Member

Ben size untangle öneririm. Dediklerinizin neredeyse hepsini yapabiliyorsunuz ayrıca ücretsiz bir çözüm. Kurulumunu da ağdaki herhangi bir windows makina üzerine yapabilirsiniz.

http://www.untangle.com/

Gönderildi : 01/10/2009 16:31

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim bilginiz için Ömer bey deniyceğim umarım sıkıntı vermez. İstediğim gibi birşey çıkar.

Gönderildi : 01/10/2009 20:56

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ömer bey utangle programını nasıl kullanacağım konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz veya türkçe kullanım kılavuzu gibi bir belge nerden bulabilirim.

Gönderildi : 02/10/2009 11:57

(@Product1)
Gönderiler: 5
Active Member

GFI WebMonitor'un genel her serverda calisabilecegi yeni versiyonu onumuzdeki ay piyasaya cikiyor. Bununla beraber bedava versiyonuda 2 aydir mevcut. Kimin hangi sitelere girdigini, hangi programlari download ettigini bedavaya gorebilirsiniz. Su anda sadece ISA Server destekli, biraz bekleyin derim ben. 2 Haftaya piyasaya cikacak yeni her serverda calisan modeli.

Gönderildi : 02/10/2009 16:36

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler bilgilendirme için

Gönderildi : 02/10/2009 17:46

(@OmerKarabacak)
Gönderiler: 6
Active Member

Kurulum yapıldıktan sonra direkt bağlantı yapabileceğiniz bir arayüzü var. Çok basit görsel bir arayüz üzerinden yönetiyorsunuz. Türkçe dökümanı bildiğim kadarı ile yok. Sorunuz olursa yine yardımcı olmaya çalışırım.

Gönderildi : 07/10/2009 17:50

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ömer bey GFI programının kurulumu ve kullanımı hakkında döküman mevcutsa sizde göndermenizi rica edebilirmiyim. Çünkü bu konuda baya muzdarip durumdayım.

Gönderildi : 09/10/2009 20:02

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhabalar; 

• http://www.gfi.com/downloads/register.aspx?pid=webmon&lid=EN  ve karşınıza gelen formu doldurduktan sonra GFI Web Monitor'un trial (deneme) versiyonunu indirelim.
  • İndirdiğimiz dosyaya çift tıklayalım ve kurulumu başlatalım.
  •  İlk ekranı Next ile geçtikten sonra bize kurulum dosyamızın güncelliğini kontrol edip etmeyeceğimizi soran bir ekran geliyor. İstersek bu ekranda check edebiliriz, istemezsek "Do no Check for a newer build" kutucuğunu işaretleyerek kuruluma devam edebiliriz.
  • Sözleşmeyi kabul edip next butonuna basalım.
  • Access Permissions ekranında; GFI Web Monitore erişmeye yetkili ip adreslerini belirtelim. Next butonuna basalım.
  • Kullanıcı bilgilerimizi girelim.
  • Service Logon İnformation ekranında; Web monitor servisini kullanacak kullanıcı bilgisini domain\kullanıcı adı olarak girelim.
  • Next butonuna basalım.

• Mail Settings ekranında; Uyarı bilgilerinin hangi mail adresine, hangi adresten gelmesini istediğimizi belirtiyoruz ve smtp sunucu bilgilerini giriyoruz.
  • Web monitorun kurulum dizinini de belirttikten sonra next ile devam edelim ve kurulumu bitirelim.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra internet Explorer'a sağ tıklayalım, Özellikler > Bağlantılar > Yerel Ağ Ayarları > Proxy Sunucu kısmında "Yerel Ağınız içi bir proxy sunucu kullanın" kutucuğunu işaretleyip adres kısmına 127.0.0.1 B.noktası kısmına:8080 girelim OK diyelim.
  • İnternet Explorer'ı açarak http:\\monitor.isa sayfasına erişelim ve yapılandırma işlemine başlayalım.

Gönderildi : 09/10/2009 20:49

(@seyfullahtanriverdi)
    Honorable Member
    Konu başlatıcı

Bizde ISA Server yoktur. Ben kendi bilgisayarımdan takip edeceğim kim nereye girmiş ne kadar download yapmış, msnde kiminle görüşmüş, kimlerden mail alıyor bu gibi bilgileri alabileceğim bir program arıyorum. seven 7 arkadaşım

Gönderildi : 09/10/2009 20:57

(@Anonim)
    Gönderiler: 0

Ömer bey GFI programının kurulumu ve kullanımı hakkında döküman mevcutsa sizde göndermenizi rica edebilirmiyim. Çünkü bu konuda baya muzdarip durumdayım.

dediğiniz için bilgi vereyim demiştim.

eğer işinizi görürse böyle bir takip için pfsense kullanabilirsiniz kurulumu basit ve nette döküman çok.

kolay gelsin

Gönderildi : 09/10/2009 22:08

(@seyfullahtanriverdi)
    Honorable Member
    Konu başlatıcı

Bu kontrolü kendi bilgisayarımdan yapmak istiyorum bu mümkünmü acaba

Gönderildi : 16/10/2009 11:28

(@GunduzKARAAHMET)
    Gönderiler: 8
    Active Member

Merhaba Seyfullah Bey,

İnternet trafiğinin kontrolü için benim önerim sonicwall'dur kullanıcı bazında hertürlü ayrıntıya sahip olabilirsiniz. Bundan ziyade internet tarafından gelen hertürlü virüs olayina karşı (lisansını aldığınız sürece) şirketinizi korur. Hertürlü kısıtlamaya gidebilirsiniz port kapatma msn den dosya alimi vs.vs.

Gönderildi : 21/10/2009 20:14

(@seyfullahtanriverdi)
    Honorable Member
    Konu başlatıcı

Merhabalar Gündüz KARAAHMET bey ben donanımsal değil yazılımsal birşey arıyorum. MYTR Network Manager diye bir program buldum. Türkiye bir firma yazmış. Deniyorum şuan ama aşamadığım bir durum var. O da kaspersky antivirüs programımız var lisanslı onu bir casus olarak tanıyor. Onu engelleyemiyorum. Bir de bu tür programlar fiyat olarak ne kadardır. Bu konuda fikriniz varsa verebilirmisiniz.

Gönderildi : 23/10/2009 17:31

Sayfa 1 / 2
    Paylaş: