Forum

Yazıcı Bağlantı Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcı Bağlantı Sorunu

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
6,760 Görüntüleme
(@sercanertemcoz)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar;

Bulunduğum yerde 1 yazıcıyı 3-5 cıvarında makina ortak kullanıyor. bu gibi 20 ayrı grup var. çeşitli zamanlarda yazıcıya ağ uzerinden bağlanan makinalar yazı gönderilmiş gibi gözüksede yazıcıdan yazı çıkmıyor. Ağ üzerinden bağlanan bu malinadan yazıcının özelliklerine girmek istersenizde  "YAZICI ÖZELLİKLERİ GÖSTERİLEMİYOR - YAZICI KUYRUKLAMA HİZMETİ ÇALIŞMIYOR"  hatası veriyor. Yazıcı usb kablo ile hangi makinaya bağlı ise o makinada hic bir sorun yok o yazdırmaya sorunsuz olarak devam ediyor. Ve yazıcının usb kablo ile bağlı olduğu makinayı açı kapattığımız taktirde ağ üzerinden bağlanan makinalar sorunsuz bir şekilde yazdırmaya devam ediyor.Bütün makinalar AD ve DOMAİN altında. Bu sorunu Serverımda da yaşıyorum network yazıcılarım çalışmıyor. Serverı açıp kapattığım zaman tekrar normale dönüyor sistem. bu bağlantı sorununu yaşadığım zaman Storge ilede bağlantım kesiliyor. :(:( biraz karışık anlattım kusura bakmayın.....

Konu hakkında yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.....

Gönderildi : 29/09/2009 15:02

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba yazıcınızın marka ve modelini belirtirseniz yardımcı olabilirim.

Gönderildi : 29/09/2009 18:55

(@sercanertemcoz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yazıcıların hepsı HP1005

Gönderildi : 29/09/2009 19:38

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Bende de aynı sorun oldu. Belirtmiş olduğun P1005 netwrok yazıcı değil. P1005N olursa netwrok oluyordu. Bu sinir problemden kurtulmak için ;

1 - USB kablonuzun kaliteli olduğunu kontrol ediniz. (Hp marka olursa iyi olur)

2 - Driver dosyasını indirerek yeniden kurunuz.

3 - http://support.microsoft.com/kb/314073/tr  Yerel bağlantı noktası izleyicisi sorunları nedeniyle oluşan hata iletileri başlığı altındakileri uygula.

4 - Yazıcı hangi bilgisayara bağlı ise o bilgisayar üzerinde admin grubuna yazdırmaya çalışan bilgisayarların kullanıcı adlarını ekleyip deneyebilirsin.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 29/09/2009 19:56

(@sercanertemcoz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yardımların için çok teşekkür ederim  bu gün bunların hepsini deniyeceğim netice hakkında bilgi yazarım tekrar cok sağol

Gönderildi : 30/09/2009 11:14

(@barbar0s)
Gönderiler: 2
New Member

Merhabalar arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum çözüm işe yaradımı yada yaramadıysa nasıl çözüldü bi cevap verebilirseniz çok sevineceğim iyi  çalışmalar herkese...

Gönderildi : 23/12/2009 13:37

(@sercanertemcoz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

barbaros bir cozume ulasmadım hala anında gıdıp makınayı acıp kapatıyorum sorun olmasın dıye ama sana denedıklerımı yazabılırım ancak kı bunlarla sende vakıt kaybetme

bu sorunu sadece hp yazıcılarda yasamıyorum canon lazerlarda da aynı sorun oluyor

yazıdı drvlerı guncellendı

baglı oldugu makınalar formatlandı

yazıcı guvenlıgıne baglanan makınaların kullanıcıalrı admınolarak eklendı

kablo power dahıl olmak uzere degıstırıldı

yerıne baska yazıcı takıldı

bunların dısında serverda bazen yadırma bırıktırıcısı ıle ılgılı hata alıyorum ve network yazıcılarım da cokuyor ancak server restart ettıgımde kendıne gelıyor bu anda stroge ada ulasamıyorum...

sondurum bu sonuca varırsan bende bılgı ıstıyorum

Gönderildi : 23/12/2009 16:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0

benzer sorunu  yaşamıştım network printer'ın  ip'sini değiştirin bakalım devam etcek mi?

Gönderildi : 23/12/2009 16:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,

Printeri farklı bir pcye tanıtıp oradan o pc be diğerleriniin çıktı almasını denetler misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/12/2009 16:38

(@GurcanBoduroglu)
Gönderiler: 119
Estimable Member

Selamlar,

Birçok lazer yazıcıda (Ben Lexmark ve HP yi çok kullanmıştım.) nedense bu oluyor bizde şirketimizde HP P1006 modelini kullanıyorduk bu tür hatalar sürekli başımıza geliyordu. En sonunda dayanamayıp HP çağrı merkezi ile konuştum. Onların dediklerini yaptıktan sonra gerçektende oldukça azalmıştı bu sorunlar. Sürücüleri yüklerken

1- "ya şu setup programı ile uğraşmayayım bu setup programı sürücünün yanında saçma sapan bir sürü şeyde kuruyor en iyisi kendim manual olarak şu sürücüyü kurayımda kurtulayım" sakın ha demeyin. O markanın cd si ile gelen kurulum programını kullanın çünkü mutlaka içinde sadece sürücüyü kur seçeneği vardır.

2- Özellikle HP makinalar için sürücü kurulumuna başlamadan önce Tüm bağlantıları yapıp hazırlayın fakat printer kapalı olsun ve bu bahsettiğim setup programı sizden yazıcıyı açmanızı istemediği sürece yazıcınızı açmayın. (Bu en önemli nokta.) Dikkat edin HP nin kurulumlarında gerçektende sonradan yazıcıyı açmanız isteniyor.

Ben sürücüleri sürekli manual olarak kurardım ve aynen bahsedilen hataları yaşardım. Print Spooler (Yazıcı biriktiricisi) servisi sürekli dururdu.

Ek olarak eğer tek bir noktadan çözüm düşünebilme imkanınız olursa Windows Server 2003' ün print serverini denemenizi öneririm.

Umarım Yardımı olur.

Saygılarımla.

Gönderildi : 04/01/2010 07:41

Paylaş: