Forum

pikatel combo max m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pikatel combo max modem..

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@ferdigunec)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

meraba arkadaşlar,ttnet adsl'in pikatel combo max modem'inin kullanıyorumsorunum şu internet'e bi bağlanıyor bir bağlanmıyor!!kapatıp açıyorum yine olmuyor,statik ip veriyorum durum yine aynı..bazen modem'i kapatıp açtıktan sonra ilk bir iki sayfayı acıp daha sonra tekrar açmıyor,ipconfig /renew yapıyorum bilgisayar ip alamıyor,bazen de ağda sürekli yinelenen bir hata var diyip sağ alt tarafta bir ünlem işareti çıkıyor, sorun pc de olacağını sanmıyorum çünkü evde birkaç pc var ve switch le bağlı onlarda da aynı sorun var!!switch i aradan cıkarıp direk bağlıyorum sonuç yine aynı 🙁   acaba modem'in konfigürasyonunu resetlesem sorun çözülür mü?ya da tekrar modem konfigürasyonu yapmaya ihtiyaç olur mu?

kusura bakmayın biraz uzun oldu!!yardımlarınızı bekliyorum :(((

Gönderildi : 22/09/2009 23:53

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Görünüşe göre sıkıntı modeminizde gibi görünüyor. İmkanınız varsa bir yerden farklı bir modem alıp ayarlarını yaptıktan sonra denemeniz.

Gönderildi : 23/09/2009 01:10

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Modemi resetlemeyi deneyin, modem ve bilg. arasındaki kabloyu değiştirin.Yine çözüm olmazsa başka bir modem almanız gerekecek.

Gönderildi : 23/09/2009 01:38

(@ferdigunec)
Active Member
Konu başlatıcı

peki modemi resetlersem konfigürasyon yapmak gerekir mİ?

Gönderildi : 23/09/2009 01:53

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Resetlerseniz içindeki tüm config. gider.Ama bunu yapmadan cihazın kesin arızalı olduğu söylenemez..

Gönderildi : 23/09/2009 01:58

(@ferdigunec)
Active Member
Konu başlatıcı

peki konfigürasyonu yapmak çok mu karışıktır acaba?

Gönderildi : 23/09/2009 02:03

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Benim config ten kastım.Modemine içine girilmiş özel ayarlardı.Yani port yönlendirme-NAT gibi özel ayarlardı.Eğer bu gibi ayarlarınız yok ise,elinizde Adsl kullanıcı adınız ve şifreniz var ise,modeminizin cd si var ise resetledikten sonra ayarlarının yeniden yapılması bilen kişi için max 5 dakikadır.Eğer modemin kılavuzu var ise daha kolay yaparsınız ayarları.Resetlediğinizde modemin içine girebilmek için kullandınız şifrede değişecektir.(Eğer daha önce değiştirdiyseniz.)

Default bilgiler aşağıdaki gibidir.                                               

pikatel
ComboMax

192.168.1.1

admin

password

Gönderildi : 23/09/2009 02:12

(@ferdigunec)
Active Member
Konu başlatıcı

çok teşekkürler...

umarım üstesinden gelebilirim..

Gönderildi : 23/09/2009 02:28

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Buraya bakarsanız pdf size yardımcı olacaktır.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 23/09/2009 14:59

Paylaş: