Forum

ISA serever ve wire...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ISA serever ve wireless sorunu

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@VusalMastaliyev)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 8 pc var Biri Windows server 2008 otekileri xp, vista... Elimde iki modem var biri wireless oteki bildigimiz d-link kablolu modem, routor... birde wireless adaptorlerimde var tabiki her pc-icin... Benim yapmak istediyim is su... Ben interneti once ISA servere alayim yani servere daha sonra onu wireless olarak oteki 7 client pc lere interneti paylayayim... Sorunlarim cok, en onemlisi modem wireless oldugu icin client adlandirdigim pc-ler modemden aliyor... Server bir ise yaramiyor... Nasil yapa bilirim ki, normal kablolu sistemde oldugu gibi wireless sistemdede interneti isa server uzerinden paylayayim clientlere... Hangi mazemeye ihtiyacim var ve ya ne yapmam gerekiyoo?

Lutfen yorumlarinizi fikirlerinizi esirgemeyin, yarimdlarinizi bekliyorum... Onceden tesekkur ederim

Gönderildi : 20/09/2009 18:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

öncelikle kablosuz modem üzerindeki wireless özelliğini kapatacaksınzı ve ortama bir AP alacaksınız .

Bu yeterli olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/09/2009 21:32

(@VusalMastaliyev)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ozur dilerim biraz daha detayli anlata bilirmisiniz? Ap-derken Accses poitn?

D-link dsl-2600U bir modemim...

Oteki modemse kaloyla calisan siradan adsl modem....

Adaptorler D-link-dir

Anladigim kadariyla kobloyla isa-servere interneti almam gerekiyoo... Bunu yaptim, yukaridaki gostermis oldugum DSL-2600U AP- isini yapa biliyormu yoksa bir AP-almam gerekli.. Eger AP almam lazimsa bir marka derseniz sevinirim... Cok tesekkur ederim yanitlariniz icin... 

Gönderildi : 21/09/2009 15:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

AP , evet access point .

DSL-2600U bir modem yani access point değil , eğer masraf olmasın diyorsanız kablolu modeminizi isa nın önüne koyun , ondan çıkan kabloyu merkezi switch e değil ISA nın dış bacağına bağlayın , ISA nın iç bacağını ise merkezi switch e bağlayın ve yine sahip olduğunuz DSL-2600U ürününüde merkezi switch e bağlayın ancak artık bu bir dsl modem olmayacak sadece wireless dapıtıcısı olacak ( sanırım iş görür ürünü hiç kullanmadım ) bundan sonra ise kablosuz bağlantı yapacaklar isa nın iç bacağındaki lan network e geleceği için interner çıkışlarıda isa dan olacaktır.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/09/2009 15:04

(@VusalMastaliyev)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cok tesekkur ederim... Bunu deneyeceyim mutlaka ve neticeyide burada bildireceyim... Bu sayede ben Karsidaki bilgisayarli isa-ya internet cikislarini konrol altinda tuta bilirmiyim sizce? DSL-2600U -nun dhcp ayarini kapatip win server uzerinden isa tarfaindan, dhcp -ile ip dagitimi yapa bilirmiyim... Bunu officde yapmak istiyorum, olumlu netice almamak isimi kaybetdirmez ama -tesir olur... O yuzden tum detaylari ile oyrenmeye calisiyom, ozur dilerim qaliba cok soru soruyom... Kablosuz sistem ilk kez kuracagim icin bir az cekingenlik var simdilik.... access point hangi runu alsam iyi olur? masrafi az olsun ama cok ta kotu olmasin.. en azindan iki kere masrafa salmasin?

Gönderildi : 21/09/2009 16:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

bence modemden bozma bu ürünü kullanmayın , gerçek bir AP alın ki tavsiyem linksys olacaktır kesinlikle üzerinden server ın dağıttığı dhcp iplerini  wireless istemcilerine dağıtabilirsiniz.

LINKSYS WRT54GC veya benzer modeller olabilir

Gönderildi : 22/09/2009 02:51

(@SerxanSherifov)
Gönderiler: 330
Honorable Member

ilk once adsl modemin internet paylasim ozelligi varsa onu kapat. yada modemi networke degil de servere bagla. sonra serverden istediyin ayari yapip interneti paylasima aca ve ya sinirlama koyabilirsin.

Gönderildi : 26/09/2009 02:29

(@VusalMastaliyev)
Reputable Member
Konu başlatıcı

tesekkur ederim bilgileriniz icin..... 

Gönderildi : 02/10/2009 14:46

Paylaş: