Forum

Wireless Signal Str...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wireless Signal Strenght ve Signal Quality Hk

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Üretim alanında Cisco 1240AG Access Point kullanıyorum.Toplam 10 Client bağlı OZel bir programla sistemi kontrol ettiğimde Signal Strenght -55dbi Signal Quality ortalama %30 gosteriyor ve tam performans alamıyorum.Bu Signal Kalitesini arttırmak icin nasıl bir işlem yapabilirim.Ap 'nin Lokasyon olarak değiştirlmesi dısında Antenleri 7dbi ve Wireless ADaptorlerin 7dbi yaparak cozebilirmiyim.Ayrıca SAğlık acısından sorun cıkarır mı  ?

Gönderildi : 09/09/2009 16:48

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba;

Anten seviyesini artıracağınıza wireless N e geçmenizi öneririm. Performans için ise Mimo destekli antenler kullanıp client lar da da Mimo destekli anten kullanırsınız. Cisco 1252 ler güzel cihazlar.Tercih edilebilir. 1242 nin konumuna göre anten seçimi yapılabilir. Beklentiniz nedir ama verim alacağınızı zannetmiyorum. Sonuçta wireless ta aynı data hızını 10 client paylaşıyor ve half dublex çalışıyor.

World Health Organization tarafından yapılan araştırmalara göre zayıf radyo frekanslarında (802.11 gibi) insan ve hayvanların sağlığı açısından sağlığı etkileyecek bir durum görülmediği belirtiliyor.

http://www.who.int/peh-emf/en/

Gönderildi : 09/09/2009 21:49

Paylaş: