Forum

Management Switch l...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Management Switch ler Hk.

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@AbdullahBolturk)
Gönderiler: 78
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba bir konuyu merak ettimde şimdi management switch lerde hangi portta hangi Ip nin olduğu öğrenilebiliyormu yalnız IP yi switch vermeden Windows 2003 DHCP si dağıtıyorsa Ip leri umarım anlatabilmişimdir.

Gönderildi : 10/04/2008 19:06

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Bu hangi management switch i kullandığuna bağlı.  L2 bir switch ise göremezsin.

Gönderildi : 10/04/2008 19:17

(@AbdullahBolturk)
Gönderiler: 78
Estimable Member
Konu başlatıcı

bende switch yok sadece merak ettim. olurya almak icap ederse diye

Gönderildi : 10/04/2008 19:33

(@omerzernekli)
Gönderiler: 35
Trusted Member

murat hocam çok aradım form ları fakat bulamadım en yakın sizin bahsetiğiniz bumesele yi gördüm yardımınızı bekliyorum ve halen google abiden yardım alarak araştırıyorum sıkıntım şu

öğretmenlik yaptığım okulda fen labrt. bilgisayrda internet yok eternet kablosunu takıyorum bazen bağlandı yazıyor 100 mbp fakat ip aldığı halde expolerer tıkladığımda  sayfa görünyülenemiyor  diyor  eternettin lan girişindeki ışığı bazen yanıyor bazen yanmıyor bazen sınırlı bağlantı veya bağlantı yok hatası veriyor şu son 2 gündür sınırlı bağlantı hat.... veriyor ben öğretmenler odasındaki swicin hangi portuna takılı eternet kablosunun olduğunu nasıl öğrenebilirim ve bu hatanın sebebi tahmini ne  olabilir araçlardan/ bağlantılar / yerel ağ ayarlar /  otomatik algıla  yaptım gene olmadı yönlendirmenizi bekliyorum şimdiden ilgilenenlere teşekkürler

Gönderildi : 07/10/2009 15:50

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

murat hocam çok aradım form ları fakat bulamadım en yakın sizin bahsetiğiniz bumesele yi gördüm yardımınızı bekliyorum ve halen google abiden yardım alarak araştırıyorum sıkıntım şu

öğretmenlik yaptığım okulda fen labrt. bilgisayrda internet yok eternet kablosunu takıyorum bazen bağlandı yazıyor 100 mbp fakat ip aldığı halde expolerer tıkladığımda  sayfa görünyülenemiyor  diyor  eternettin lan girişindeki ışığı bazen yanıyor bazen yanmıyor bazen sınırlı bağlantı veya bağlantı yok hatası veriyor şu son 2 gündür sınırlı bağlantı hat.... veriyor ben öğretmenler odasındaki swicin hangi portuna takılı eternet kablosunun olduğunu nasıl öğrenebilirim ve bu hatanın sebebi tahmini ne  olabilir araçlardan/ bağlantılar / yerel ağ ayarlar /  otomatik algıla  yaptım gene olmadı yönlendirmenizi bekliyorum şimdiden ilgilenenlere teşekkürler

Merhaba

soru sormak için sizin sorunuza yakın bir soru aramayın. direk sorun 🙂

Network kategorisi altına sorunuzu yazarsanız, yardımcı olmaya çalışırız.

Gönderildi : 07/10/2009 16:00

Paylaş: