Forum

kablosuz bağlantı y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kablosuz bağlantı yardım

14 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
464 Görüntüleme
(@Dyavol)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

selamlar öncelıkle yardımcı olanada olmayada çok mersi şimdiden soruma gelınce :

bende linksys wifi modem var modelı wag 325 n  ben ablamlara netı kablosuz paylaşmak istiyorum ama ew çaprazda kaldıgı için bağlantı düşük oluyor benım yanımdakı ewe kablo ıle verıyorum yanımdakı ew ıle ablamların ew karşılıklı bırbırını görünüyor ben oraya bıtane KABLOSUZ ROUTER koysam çaprazımdakı ablamların bınaya netı yüksek bağlantı verırmı almayı düşündüğüm modem ise Linsksys  WRT54GC 54MBPS KOMPAKT KABLOSUZ ROUTER   acaba bunu alsam dedıgım bağlantıyı yapabılırmıyım benım yan taraftakı ewle yanı kablo ıle verdıgım ew ile ablamların bına ıle arasında 1 duvar var en fazla 20 metre arası var yoktur bıle belkıde bır sorunm yaşarmıyım acaba bırde yan tarafa yıne almak istedıgım WRT54GC 54MBPS KOMPAKT KABLOSUZ ROUTER bu modem ıle zaten 4 portlu yanı switch görevı görüyor yanılmıyorsam kablo ıle verıcem cevap verenlerede vermıyenlere şimdşiden çok mersı

Gönderildi : 02/08/2009 23:23

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Baglantı yapabilirsiniz tabi.Ancak Her duvar 25metre öldürür bunuda göz önünde bulundurun.Wag 325n'i inceleme fırsatım olmadı ancak eğer antenleri değişebiliyorsa isterseniz antenlerini değiştirerek bir deneyin.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 03/08/2009 00:12

(@Dyavol)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam wag325 n ın antenlerı çıkmıyor yanı değiştirme ımkanım yok ama benım alıcagım yanı dedıgım lınksys nın dıger modelı yanı kablosuz routr ı alsam acaba bır sorun yaratırmı benım bıldıgım kapalı alanda 100 metre çekış mesafesı var benım bılmek istedıgım konu AP ile kablosuz routher arasındakı fark yanı benım dedıgım yöntem ıle kullanabılırmıyım kablosuz rohther ı

Gönderildi : 03/08/2009 00:21

(@tayfundeger)
VMware Guru

tabiki kullanabilirsin.Router ile AP (Access point) arasında ki farkı en basit yoldan sana şöyle anlatayım.Ap'yi hub gibi düşün Router'i ise modem gibi yani biri ip vermez biriside ip verir.veya şöyle de diyebilirim biri telefon hattından interneti alıp dagıtır, ap ise var olan baglantıyı dağıtır.Buyuzden Ap alman bence fiyat performansı acısından daha avantajlı olacaktır.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 03/08/2009 00:58

(@CemBASARAN)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Oncelikle wireless ethernet kullanmanı öneriyorum. Bulabilirsen anteni kablolular var masaüstüne koyabiliyorsun onlardan al. AP ile ethernet karşılıklı olarak görüyorsa fazla verim kaybı yaşayacağını düşünmüyorum.Yani bilgisayar ya da AP evin iç odalarındaysa problem yaşayabilirsin az da olsa...

Gönderildi : 03/08/2009 01:00

(@Dyavol)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tabiki kullanabilirsin.Router ile AP (Access point) arasında ki farkı en basit yoldan sana şöyle anlatayım.Ap'yi hub gibi düşün Router'i ise modem gibi yani biri ip vermez biriside ip verir.veya şöyle de diyebilirim biri telefon hattından interneti alıp dagıtır, ap ise var olan baglantıyı dağıtır.Buyuzden Ap alman bence fiyat performansı acısından daha avantajlı olacaktır.

telefon kablosu dedıgınızı anlamadım ama dedıgınız olay rj 45 kablosu ıle dağıtıyor anlamındamı dedınız 

Gönderildi : 03/08/2009 01:08

(@Dyavol)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Oncelikle wireless ethernet kullanmanı öneriyorum. Bulabilirsen anteni kablolular var masaüstüne koyabiliyorsun onlardan al. AP ile ethernet karşılıklı olarak görüyorsa fazla verim kaybı yaşayacağını düşünmüyorum.Yani bilgisayar ya da AP evin iç odalarındaysa problem yaşayabilirsin az da olsa...

zaten hocam o şekılde enternet kullanıyorum çaprazımdakı bına öyle ama dedıgım gibi benım ewden tam net görmüyor bırbırını ama bağlatı yapabılıyorum ama bağlantı düşük diyor onun için riske girmeyıp bırtane kablosuz routher alıp yanımdakı bınaya monte edıp çaprazımdakı bına ıle karşılıklı görmesını sağlamak istiyorum yanımdakı bınaya zaten kablo gıdıyor alıcagım  kablosuz routher a o kabloyu takıcam kablosuz routher da bağlantıyı wifi ye çevırıcek yapmak istedıgım olay bu bu olayı kablosuz routher ıle yapabılırmıyım yoksa  AP mi almama gerekıyor

Gönderildi : 03/08/2009 01:13

(@tayfundeger)
VMware Guru

Ap alman iyi olacaktır.başımdan geçen bir olayı aktarmak istiyorum sana;

aynı senin ki gibi bir durum benim arkadasımın basına geldi ve arkadasım direk router aldı sorunu cozmeye calıstı ancak; Router'a telefon hattı girişini takmayıp direk etherneti bagladı.Bunun akabinde modem'in kablosuz ağ'ı calısmadı cunku telefon hattını router'a takmadıgı için.Ondan sonra geri verip Ap aldı.Oyuzden Ap almak daha iyi olacaktır diyorum. Bu arada alacagın Access point'e ayrıyetten birdaha ethernet kablosu cekmene gerek yok.Direk var olan modemin ile kablosuz bridge yapabilirsin.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 03/08/2009 01:25

(@CemBASARAN)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Elinde router varsa kullan. Eğer yoksa AP al hiç routerle uğraşma derim ozaman.Odalar karşılıklıysa fazla verim kaybetmeden çeker.

Gönderildi : 03/08/2009 01:28

(@Dyavol)
Eminent Member
Konu başlatıcı

aynı senin ki gibi bir durum benim arkadasımın basına geldi ve arkadasım direk router aldı sorunu cozmeye calıstı ancak; Router'a telefon hattı girişini takmayıp direk etherneti bagladı.Bunun akabinde modem'in kablosuz ağ'ı calısmadı cunku telefon hattını router'a takmadıgı için.Ondan sonra geri verip Ap aldı.Oyuzden Ap almak daha iyi olacaktır diyorum. Bu arada alacagın Access point'e ayrıyetten birdaha ethernet kablosu cekmene gerek yok.Direk var olan modemin ile kablosuz bridge yapabilirsin.

hocam kablosuz routherlarda telefon kablosu girişi yokkı direk ethernet girişi var benım almak istedıgım markanın linkını vereyım bır bak : 

http://www.vatanbilgisayar.com/productdetails.aspx?I_ID=26516

Gönderildi : 03/08/2009 01:48

(@Dyavol)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Elinde router varsa kullan. Eğer yoksa AP al hiç routerle uğraşma derim ozaman.Odalar karşılıklıysa fazla verim kaybetmeden çeker.

hocam  ap   ler routerlara göre daha pahalı router işimi görücekse neden daha fazla vereyım

Gönderildi : 03/08/2009 01:50

(@tayfundeger)
VMware Guru

hocam kablosuz routherlarda telefon kablosu girişi yokkı direk ethernet girişi var benım almak istedıgım markanın linkını vereyım bır bak : 

"Kablolu Internet paylaşımınızı kablosuz hale getirebileceğiniz 802.11g 4 port router

-WPA/WPA2 Şifreleme , Mac Adres Filtreleme ve güçlü SPI Firewall "

Ap zaten bu Olabilir.Fiyatıda uygun.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 03/08/2009 02:19

(@Dyavol)
Eminent Member
Konu başlatıcı

"Kablolu Internet paylaşımınızı kablosuz hale getirebileceğiniz 802.11g 4 port router

nu olabılır dıyorsanız alayım hocam bunu bende bunu düşünüyorum

Gönderildi : 03/08/2009 02:20

(@tayfundeger)
VMware Guru

nu olabılır dıyorsanız alayım hocam bunu bende bunu düşünüyorum

Ürünü daha once test imkanım olanagım bulunmadı ancak bahsettigin duruma uygun bir cihaz.Eğer bütçen uygunsa değerlendirebilirsin.

Tayfun DEĞER

Gönderildi : 03/08/2009 02:32

Paylaş: