Forum

Ağdaki clientın Dow...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağdaki clientın Download'unu kapatmak.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba ;

Ağda bir client var ve bu clientı kullanan kişi patronun kardeşi. Ve çoğunlukla torrent ve Flashget kullanarak download yapıyor. Resmen interneti emiyor bu kişi günün 24 saati. Bana 3.parti yazılımlarla bu clienti nasıl durdurabilirim download'unu.

Yada akşam mesaiden sonra bu kişiyi ağdan atmak, yani hiç bir şekilde network ortamına giremeyecek ve bununla beraber ADSL'ide kullanamayacak. Ben bunu akşam yapacağım için, sonuçta sabah PC başına geldiği zaman sorunun ADSL'den olduğunu sanacak. Lütfen bana biri yardım etsin. Ağdan atmak, ADSL kullanmasını imkansız kılmak ( geçici süreliğine tabi ). AÇ - KAPA olacak. Server 2000 kullanıyorum..

Saygılarımla.

Gönderildi : 09/07/2009 01:39

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba
sisteminizde u.t.m. bir çözüm kullanırsanız bu kişiyi engellemek yerine şunu yapmanız daha mantıklı olucaktır
kullanıcıya bant genişliği ayarlarsınız örneğin 20 kb internet için hız verirsiniz
bırakın istediği kadar download etmek için uğraşsın sonuçta 20 kb yi geçemeyeceği için bir süre sonra kendiside sıkılıcaktır.
siz direk downloadını kapatırsanız tepki çekeceksiniz ve size nedenleri sorulacak anlatmak için uğraşacaksınız
size önerim p2p kullanan bu tarz kullanıcılar için çözüm olarak u.t.m. bir firewall kullanmanız
selamlar

Gönderildi : 09/07/2009 03:05

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba
sisteminizde u.t.m. bir çözüm kullanırsanız bu kişiyi engellemek yerine şunu yapmanız daha mantıklı olucaktır
kullanıcıya bant genişliği ayarlarsınız örneğin 20 kb internet için hız verirsiniz
bırakın istediği kadar download etmek için uğraşsın sonuçta 20 kb yi geçemeyeceği için bir süre sonra kendiside sıkılıcaktır.
siz direk downloadını kapatırsanız tepki çekeceksiniz ve size nedenleri sorulacak anlatmak için uğraşacaksınız
size önerim p2p kullanan bu tarz kullanıcılar için çözüm olarak u.t.m. bir firewall kullanmanız
selamlar

Merhaba Savaş bey ;

Önerdiğiniz yol biraz masraflı, yani FORTIGATE UTM FIREWALL  6.000.TL masrafsız bunu nasıl halledebilirim. Client'ın olduğu PC'de Grup İlkesinden ayar yapsam,kendisi yok iken. Grup ilkesinden download'ı sınırlayabiliyormuyuz peki ???

Saygılar...

Gönderildi : 09/07/2009 11:26

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

İlgili kullanıcı için internet explorerı kullandırtmamak için hash rule yapabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/106948.aspx

Bir diğeri ise ipsec ile 80 portunu kapatıp internete çıkmasını yasaklayabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2008/04/16/_3101_psec-ile-nternet-yasaklama.aspx

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 09/07/2009 15:34

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim, deneyeceğim.

Saygılar.

Gönderildi : 09/07/2009 15:43

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Buradan bizi bilgilendirirsiniz.Kolay gelsin.

Gönderildi : 09/07/2009 15:47

Paylaş: