Forum

bağlantı kopması so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bağlantı kopması sorunu çok acil yardım !!!!!

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@sercanertemcoz)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar 250 makınalık bır network mevcut 5 katlı bır bınaya sahibiz her katta hp swichler var bunlar dırek sistem odasında yine hp swichlere bağlı fakat katlardan birisinde serverlar ile bağlantı ortalama olarak 3-4 dakikada bir kesiliyor 5-10 sn sonra tekrar geliyor fakat bu siwchle bağlantıda bir sorun yok sürekli olarak bu swiche ping atabiliyorum ama clientların bağlantısı kesiliyor bu konuda çok acil yardımınıza ihtiyacım var

Gönderildi : 06/07/2009 11:33

(@ErsinYILDIRIM)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Sorunlu olan switch üzerinde HUB/Switch var mı ? Network e bozuk paket gönderiyor olabilir,
Procurve serisi ise arayüze girip hangi porttan bozuk paket alıyorsun kontrol etmelisin

Gönderildi : 06/07/2009 13:32

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

sorun olan katta tüm pcleri kapatıp
1 tane pc den deneyin önce
daha sonra sorun yok ise tek tek deneyerek çözebilirsiniz veya
collision varmı yokmu switche bakıp görebilmeniz gerekir bu durumda şayet switch desteklemiyorsa ethernet kartlarının ledlerinden bulabilirsiniz
selamlar

Gönderildi : 06/07/2009 13:38

(@sercanertemcoz)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız ıcın cok tesekkur ederım ama swıchlerde hıc bır sorun yok hep sı saglam ama ole bır durum farkettım bu sorun su anda yenı formatladıgım 3 tane makınada var sadece o yuzden sadece o pcler uzerıne yogunlasıcam kurulumda yada cd de yada actıgım servılerden bırınde bır sorun var dıye dusunyorum yınede yarıdmlarınız ıcın cok ama cok tesekkur ederım

Gönderildi : 06/07/2009 17:24

Paylaş: