Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

port açma

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
566 Görüntüleme
(@melikdemirci)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

zyxel P660HW series T1 v2 marka routerim var. Birçok yol denememe rağmen 6112 nolu portu açamadım bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Gönderildi : 03/07/2009 03:02

(@uozaabaci)
Gönderiler: 3
New Member

6112 portunu blizzard oyunları içinmi açmak istiyorsunuz?

Gönderildi : 03/07/2009 10:59

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

(@melikdemirci)
Active Member
Konu başlatıcı

6112 portunu blizzard oyunları içinmi açmak istiyorsunuz?
evet blizzard oyunları için açmak istiyorm

Gönderildi : 03/07/2009 12:20

(@melikdemirci)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/ZyXEL/Prestige660HW-T1/Blizzard_Battlenet.htm

Saygılarımla,

malesef buradaki bilgilerle benim kullandığım modemin menüsü uymuyor. Benim modemin marka ve modeli "zyxel p660HW  T1 V2" sizin verdiğiniz linkte zyxel T1 in yönlendiirmesi var. Ayrıca kullanım klavuzundaki yönlendirme tarifine uyarak port açtım internetten bulduklarımlada güvenlik ayarları menüsünden de port açtım ve port checker diye bir programlada 6112 açıkmı diye kontrol ettiğimde port açık diyor fakat port açık gibi davranmıyor.

Gönderildi : 03/07/2009 12:25

(@Anonim)
Gönderiler: 0

slm aynı modem bende kullanıyorum guvenlık duvarını kapatark dneınmı hıc.etkın guvenlık duvarı ve cgen rotatı atlama ısaretlerını kaldırark bı dene eger bu sekıldede olmazs aynı menude kurllar kısmına wan to lan yaparak gerklı porta ızın ver.

Gönderildi : 03/07/2009 12:48

(@ilyasYILDIZ)
Gönderiler: 441
Honorable Member

Merhaba; port forwardang aşlangıç vkısmında> user difine> başlangıç ve bitiş port olarak belirle , ,çerde hang, ipye natalanacağı yaz, ve policy aktif et

Gönderildi : 03/07/2009 13:42

(@melikdemirci)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu söylediklerinizin hepsini yaptım hatta teknik desteği aradım benim routere bağlandı port açma ile ilgili yapılacak başka birşey olmadığını söyledi yani portlar açıkmış! fakat ben hala 6112 portunun açıklığı ile ilgili sorun yaşıyorum. Acaba bilgisayardaki yazılımlarla alakalı bir güvenlik duvarı vs.. olabilirmi sorunum?

nod32 antivirus-antispyware kullanıyorum

microsoft xp  sp3 kullanıyorum

Gönderildi : 06/07/2009 21:33

(@MertOZCAN)
Gönderiler: 27
Eminent Member

nod32'yi kapatıp dene. olmazsa windows firewall'ıda kapat, oyunun nete çıkabilmesi için firewall'a izin ver falan. portun açık olduğunu teyit etmişsin sorun ya oyununda yada windows veya antivirus yazılımındadır. Modemi halletmişsin bence.

Gönderildi : 07/07/2009 01:00

Paylaş: