Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kablolama

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Özellikle fiber obtik ve diğer network kablolamaa yöntemleri hakkında (Nasıl yapılır ne kullanılır) eğitici video arıyorum.

Gönderildi : 26/05/2009 03:20

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

F/O konusunda video bulman zor. Saha da görmeniz gerekir.Ben yine kısa bir ön bilgi veriyim;

Sonlandırma 2 şekilde yapılıyor. Fusion Splicer ve El ile. El ile  sonlandırmalarda hata riski daha fazla olduğu için data kayıpları daha yüksek olur.
Biz Fusion Splicer ile sonlandırıyoruz. Fiber testi ise, OTDR denilen bir cihaz var onunla yapılır.

Birde Fiber Optik kablo türleri var. MM (Multi Mode) ve SM (Single Mode)  kablolar. Bunu hakkında netde birçok döküman bulabilirsin. Gbic modülleri de bu kablo türlerine ve mesafelerine göre seçimini yaparız.

Gönderildi : 26/05/2009 12:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

F/O konusunda video bulman zor. Saha da görmeniz gerekir.Ben yine kısa bir ön bilgi veriyim;

Sonlandırma 2 şekilde yapılıyor. Fusion Splicer ve El ile. El ile  sonlandırmalarda hata riski daha fazla olduğu için data kayıpları daha yüksek olur.
Biz Fusion Splicer ile sonlandırıyoruz. Fiber testi ise, OTDR denilen bir cihaz var onunla yapılır.

Birde Fiber Optik kablo türleri var. MM (Multi Mode) ve SM (Single Mode)  kablolar. Bunu hakkında netde birçok döküman bulabilirsin. Gbic modülleri de bu kablo türlerine ve mesafelerine göre seçimini yaparız.

Peki bu fiberoptik kablolama eğitimini parayla bedava veya her ne şekilde olurtsa olsun veren firma veya şahızlar varmı ? 

Gönderildi : 27/05/2009 00:31

(@muratguclu)
Noble Member

fiberoptik kablolama eğitimi derken, öğrenmek istediğiniz nedir? Firma mı kuracaksınız? Bahsettiğim cihazlar, pahalı cihazlardır.

Gönderildi : 27/05/2009 12:28

(@Anonim)
Konu başlatıcı

zaten firmada çalıyorum ama fiber hariç diğer kablolmayı biliyorum ama o da eksik kalmasın. bi şekilde onu da öğrenmem lazım (en aazından kendimi geliştirmek naımına)

Gönderildi : 27/05/2009 14:50

(@muratguclu)
Noble Member

Kablo konusunda Partner liğiniz var ise, eğitimler periyodik olarak açılıyor. Örneğin HCS, sertifikasyon ve eğitim ler açıyor.

Gönderildi : 27/05/2009 15:18

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Kablo konusunda Partner liğiniz var ise, eğitimler periyodik olarak açılıyor. Örneğin HCS, sertifikasyon ve eğitim ler açıyor.

Teşekkürler buna alternatif başka firmalar varmı bildiğiniz ?

Gönderildi : 29/05/2009 16:11

Paylaş: