Forum

iPad 3 iTunes Backu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iPad 3 iTunes Backup hakkında

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba ;

iTunes programını kullanarak aldığım oyun, programları iPad'i bağlayarak iTunes üzerinden iPad'e aktardım. iPad iTunes'e bağlı iken sol menüde çıkan Aygıtlar menüsünden X kullanıcı üzerine tıklayarak Eşzamanla diyorum, sonra uygula diyorum. Sonra sağ tuş Yedekle dedikten sonra iTunes iPad'i sorunsuz yedekliyor. Buraya kadar tamam. Sonra ;

Windows Xp Pro,

C:\Documents and Settings\xxxxxx\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup

içine girdikten sonra karşıma çıkan klasör ''' 6bf791a442..... '' başlayan klasörün boyutuna bakıyorum 87,5 MB yazıyor. Halbuki iPad'e yüklediğim oyun ve programların boyutu ortalama 6 GB kadar ve 21 GB kadar da boş alan gösteriyor. Bu klasör yani 87,50 MB'lık klasör yedekleme alınırken, rehper, notlar vs. vs. iPad'in kendi içindeki genel programlarımı alıyor yedek. Olduki benim iPad bozuldu, yada yanlışlıkla başkaları tarafından silindi diyelim. Yedeklemeden geri dön dediğimde Oyun ve Uygulamaları iPad üzerine geri yüklemeyecekmi. Eğer yüklemeyecekse, bunun önüne nasıl geçebilirim. Yani Yedekle derken tüm herşeyi yedeklemiyormu, yada yedekliyorsa yedeklediği yer neresi acaba.

Bir başka konu ise, iPhone 4S telefonu kullanan bir arkadaşımın ekranı kırıldı fakat telefon çalışıyor. Biz bu telefonu iTunes üzerinden Yedekle dedik ve servise gönderdik. iPhone 4S'in içinde kendi uygulamaları haricinde bir sürü oyun ve program var idi, iTunes üzerinden satın alınan. Telefon servisten birebir değiştirilerek ( iPhone cihazları tamir olmuyormuş Türkiye'de ) tarafımıza ulaştırıldı. Biz cihazı iTunes üzerinden kayıt ettirdik ve Apple kimliğimizle giriş yaptık. Sonra Yedekleri geri yükle dediğimizde telefona ne oyunlar yüklendi nede satın alınan programlar. Öyle baka kalmıştık ekrana.

Benim istediğim iPad'i tümüyle yedeklemesi. Oyunlar vb uygulamalarıda yedeklesin.

Bunu nasıl yapabilirim, bir yol gösterirseniz sevinirim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 21/07/2012 14:45

(@SavasKAPLAN)
Gönderiler: 244
Reputable Member

Merhabalar Mert bey,

ITunes üzerinde yedekleme yaparken sadece kişisel verileri yedekleyebiliyorsunuz.(Rehber, notlar, sistem ayarları vs.)

Apple firması diğer dosyaları ve uygulamaları telif hakları yasalarıyla uğraşmamak için yedekleme işlemine tabi tutmuyor. Bu işlem için eşzamanlama özelliği kullanmayı öneriyor. Verdiğiniz örnekteki olaydan yola çıkarak, servise gönderdiğiniz cihaz için yapılabilecek tek şey cihazı itunes'a senkronladıktan sonra göndermek telefon sıfırlanmış olarak geri dönerse restore ile rehber, takvim vs. bilgileri yükledikten sonra cihazı eşzamanlamak.

Gönderildi : 22/07/2012 06:52

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Savaş Bey ;

iTunes'ı açtıktan sonra ( iPad'i bağlayıp ) bağladığım gibi iPad'i kendi senkronizasyon yapıyor otomatik olarak, eşzamanlamayı. Ayrıca bende Aygıtlar bölümüne girerek X kullanıcının üzerine sağ clik yapıb, Eşzamanla diyorum.Sonrada Yedekle yaparak işlemi sonlandırıyorum. Bu işlemler sonucunda iTunes'den parasıyla yada free yüklediğim uygulama ve oyunları yedek almış oluyormuyum.

Syg.

Gönderildi : 23/07/2012 21:13

(@SavasKAPLAN)
Reputable Member

Elbette her iki taraf için senkronizasyon yapmanız mümkün. Aşağıdaki linkin yardımı olacaktır.

http://www.iphoneturkey.biz/2011/01/itunes-uzerinden-uygulama-yonetimi-ve-senkronizasyonu.html

Kolay gelsin, iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 24/07/2012 01:37

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Elbette her iki taraf için senkronizasyon yapmanız mümkün. Aşağıdaki linkin yardımı olacaktır.

http://www.iphoneturkey.biz/2011/01/itunes-uzerinden-uygulama-yonetimi-ve-senkronizasyonu.html

Kolay gelsin, iyi çalışmalar. 

Verdiğiniz link tüm sorularıma cevap oldu. Çok çok teşekkür ederim ilgi ve alakanıza.

Hayırlı günler dilerim.

Syg.

Gönderildi : 24/07/2012 11:56

(@SavasKAPLAN)
Reputable Member

Rica ederim. Size de hayırlı günler, hayırlı ramazanlar.

Gönderildi : 24/07/2012 22:17

Paylaş: