Forum

IPhone 4 vs. HTC HD...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IPhone 4 vs. HTC HD2? ve ya sizce hangisi?

64 Yazılar
14 Üyeler
0 Likes
1,629 Görüntüleme
(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member
Konu başlatıcı

Selamlar arkadaşlar.

Telefonumda oluşan bir sıkıntıdan ve garanti sürecinin işlememesinden sebep yeni bir telefon almaya karar verdim. Başlıktan da göreceğiniz üzere IPhone 4 ve HTC HD2 arasında kararsız kaldım.

Benim bu akıllı telefonlardan birini alma nedenlerime gelince; GPS özelliğinin iyi olmasında fayda var. İstanbul'a yeni geldiğimden belirli yerlere giderken yolumu rahat bulmak ya da kaybolmamak istiyorum. =))

Hotmail, Gmail ve kendi sitem gibi pop3 destekli maillerimi görmek. Facebook ve Tweeter gibi artıları olsun istiyorum. Sizin artı ve eksileriyle bu ürünler ile ilgili görüşleriniz nelerdir? Ya da ekstra tavsiye edeceğiniz bir ürün var mı? Saygılarımla.

Gönderildi : 27/09/2010 14:41

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Gönderiler: 241
Reputable Member

Kesinlikle HTC HD2 diyorum. Çünkü ben alıyorum 🙂

Gönderildi : 27/09/2010 17:09

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Ben 3 seneden fazla olmakla beraber iphone 3G kullanıyorum geçen bir arkadaşta gördüm HTC HD2 ve kendi kendime dedim ki bu telefonu kesinlikle almalıyım ama benim galiba askerden sonra olur diye tahmin ediyorum gerçi iphone 4 için de iyi diyorlar ama ben gözün kapalı al HTC derim.

Gönderildi : 27/09/2010 17:21

(@Fatih_Komitgan)
Gönderiler: 255
Reputable Member

Erdem Hocam,

Geçenlerde bir telefon firmasında aynı konuyu tartışıyorduk. Ortaya çıkan sonuç HTC HD2.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 28/09/2010 10:31

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member
Konu başlatıcı

Uygun fiyata Iphone 4 temin ettim. Gelmesini bekliyorum. İlginiz için teşekkürler. Deneyimlerimi buradan paylaşıyor olurum. Saygılar.

Gönderildi : 28/09/2010 13:41

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member

Hayırlısı olsun Hocam. Merakla bekliyoruz IPhone4 bildirimlerinizi.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 28/09/2010 13:55

(@doganbayraktar)
Noble Member

Hayırlısı olsun erdem gerçekten iyi bir tercih yapmışsın

Bende bugün iphone 4 ile tanıştım 3G ile arasında dağlar kadar fark var zaten internet hız olayını çok iyi halletmişler

Gönderildi : 28/09/2010 14:14

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hayırlısı olsun Hocam. Merakla bekliyoruz IPhone4 bildirimlerinizi.

İyi çalışmalar...

IPhpne 4 video ve makalesi mi yazsam ne yapsam =))

Gönderildi : 28/09/2010 14:22

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member

Harika olur...

Büyük bir keyifle izlenir.

Gönderildi : 28/09/2010 15:31

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member
Konu başlatıcı

Yapma Fatih IPhone'a da video mu olur. =))

Gönderildi : 28/09/2010 16:18

(@Fatih_Komitgan)
Reputable Member

[:D]

Gönderildi : 28/09/2010 17:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Yapma Fatih IPhone'a da video mu olur. =))

Iphone4'e Exchange Mailbox tanımlama ve ActiveSync makalesi güzel olur.

Gönderildi : 28/09/2010 17:40

(@HuseyinALKAN)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Iphone 4 ü bilmiyorum ama htc hd2 yi Türkiye ye geldiği günden buyana kullanıyorum.

artıları var ama eksileri de çok.

ekranı büyük olması göze çarpan güzelliklerden biri. ama windows mobile olması işi bulandırıyor.

telefona ne zaman birşeyler yüklemeye kalksam sistem o derecede yavaşlıyor. kurduğum programlarda çalışma sorunu yok ama sistem yeri geliyor takılıyor, kendini kitliyor, donuyor.

en gerekli anda telefon donduğunu düşünün 🙁 kapağı aç telin bataryasını çıkart ve yeniden açılmasını bekle.

geniş bir yazılım havuzu yok o yüzden dışarıdan yazılımlar yükledikçe de sistem yavaşlıyor.

birde yazı yazarken ki ızdırabı. zaman zaman ben bi tuşa basarken o gidip alakasız bir yerdeki tuşu algılıyor. ben bir tuşa basıyorum o peş peşe 2-3 tuş giriyor ekrana. bir metni rahat yaziyim desen defalarca geri silip yeniden yazman gerekebiliyor.hassaslığı azalttığım halde bile bu böyle. kısacası tuş olayında kötü. iphone ve yeni çıkan samsung galaxy  gibi diil.

dahili hafızası çok az. buda her kurulan programın hafıza kartına yüklenmesine sebep oluyor.

bunların dışında ne kaldı geriye bilmiyorum. ama ilk fırsatımda satıp başka bir muadil almak isterim yada android kurup öyle kullanmak.

sanırım android de bu problemler son bulur. yalnız tuş olayında emin diilim

Gönderildi : 28/09/2010 20:45

(@doganbayraktar)
Noble Member

Demekki biz yüzeysel olarak incelemişim bu kadar yorumu okuduktan sonra artık HTC HD2 almasam mı diye düşünüyorum.

Gönderildi : 28/09/2010 20:57

(@ekremcukurca)
Gönderiler: 48
Trusted Member

Hüseyin beye katılıyorum HD2 kullanıcısıyım ve aynı sorunlar bende de var. Ben de Androidi bekliyorum yoksa bir cazibesi kalmayacak telefonun.

Gönderildi : 28/09/2010 21:47

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member
Konu başlatıcı

Serhad Hocam inşallah diyelim. =))

Hüseyin Bey çok güzel ve detaycı yazmışsınız. Emek verdiğiniz için teşekkür ederim. Kısmetse IPhone 4 yakın bir tarihte gelir. HTC HD2'den vazgeçtim. Hakkımızda hayırlısı. Saygılarımla.

Gönderildi : 28/09/2010 21:55

(@Mehmetenis)
Gönderiler: 11
Active Member

Hayırlı uğurlu olsun ben 3 sene iphone ve sonrasında htc hd2 kullanıcısı olarak sizin tercinizin doğru yönde olduğunu söyleyebilirim.Tekrardan hayırlı olsun ama 3 yada 4 ay sonra 4gs versiyonu çıkacak bilginize.

Gönderildi : 28/09/2010 22:02

(@Mehmetenis)
Gönderiler: 11
Active Member

Ekrem Bey ve Hüseyin Bey yaşadığını sorunlar tamamen yazılımsal orj rom kullanırsanız daha kötülerinede şahit olursunuz benim tavisyem custom romlara bir göz atmanız.

Gönderildi : 28/09/2010 22:24

(@HuseyinALKAN)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Herkese teşekkür ederim.

iphone konusunda da bir arkadaşım la yazışıp duruyoruz. kendisi almanyada. onun da bir arkadaşı bu firmada çalışıyor.

kendisine iphone 4 alayım mı diye sorduğumda sakın alma dedi. kendisi arkadaşıyla görüşmelerinde arkadaşı cihazın hala sorunları olduğunu belirmiş. kendisi de bu sebeple iphone  4 almadı. bende onun bu sözlerinin etkisinde kalarak çok çekimser bir hal aldım. en azından cihazın 2. yada 3. versiyonu çıkana kadar beklerim sanırım.

bir sözüne göre de iphone 5 i bekle dedi. resimleri düşmüş nete. ben de onun yalancısıyım. henüz incelemedim.

Gönderildi : 28/09/2010 22:27

Sayfa 1 / 4
Paylaş: