Forum

Outlook son denemen...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outlook son denemenizde başlatılamadı.

15 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
872 Görüntüleme
(@efkandursun)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şirketimizde Exchange server kullanıyoruz. Yaklaşık 1 haftadır bazı pc'lerde aşağıdaki hatayı alıyoruz ve outlook kilitleniyor veya kapanıp yeniden açılıyor. 
Araştırdım, güvenli modda açtım, yeni profil oluşturdum, scanpst yaptım, repair yaptım ama değişiklik olmadı.

Bir fikriniz var mı? Teşekkürler

Outlook son denemenizde başlatılamadı. Güvenli modda başlatarak sorunu çözebilirsiniz ancak bu modda bazı işlevler kullanılamaz.

Gönderildi : 28/09/2023 23:26

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Son yayınlanan update'ler ilgisinde bir konu bulunuyor onu bulup inceleyiniz.
Onun dışında bu tip genel hatalar bilgi vermez error log'ları incelemelisiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/09/2023 18:13

(@efkandursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İlginize teşekkürler ancak herhangi bir hata vermiyor, outlook kendi kendine kapanıyor

Gönderildi : 30/09/2023 11:44

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Güvenli mod ile açıp eklentileri kontrol ediniz, belki eklentilerden kaynaklı bir durum olabilir.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 30/09/2023 11:56

(@efkandursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bütün tavsiye edilenleri yaptım, eklentileri kaldırdım, yeni profil oluşturdum, scanpst yaptım, office onar yaptım, ama değişen birşey yok, ofiste 14 pc var, önce 1 tanesi yapıyordu, şimdi 3 tanesi de yapmaya başladı

Gönderildi : 30/09/2023 12:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/microsoft_office-4/windows-10-eylul-2023-toplu-guncellestirmesinden-sonra-office-2013-excel-ve-outlook-problemi-hk/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/09/2023 17:42

(@efkandursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ne yaptıysam olmuyor, eventvwr hata mesajının resmini paylaşıyorum.

Teşekkürler

01creenshot 1
Bu ileti 7 ay önce efkan dursun tarafından düzenlendi

Gönderildi : 05/10/2023 00:21

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

https://learn.microsoft.com/en-us/answers/questions/750017/outlook-2019-crashing-with-faulting-module-mso20wi

Sanırım hata mesajını web de aratarak çözümlere bakmadınız.
Çözümlerin çoğunda 365 oturumunu kapatarak office kaldırmayı,
sfc /scannow ve dism repair'leri sonrası güncel ofis kurulumu ile çözenler olmuş.

Gönderildi : 05/10/2023 00:51

(@efkandursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Alakanız için teşekkürler, ancak office 2016 kullanıyoruz. 

sfc /scannow ve dism repair'leri yaptım sonuç değişmedi.

Gönderildi : 06/10/2023 00:14

(@efkandursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Konu çözüldü olarak gözüküyor ancak, ofisteki tüm pc'lerde aynı hatayı günde birkaç kez almaya devam ediyoruz. 

Outlook donuyor ve görev yöneticisinden görevi sonlandır demek zorunda kalıyoruz.

sfc /scannow - resetnavpane - dsim işleri fayda vermedi. 

exchange hesabı sildim yeniden oluşturdum, bilgisayara format attım, sonuç aynı.

Bir fikriniz varmı acaba? Teşekkürler 

Screenshot 5

Gönderildi : 05/12/2023 18:31

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Bu kadar zaman uğraşacağınıza temiz sistem kurarak ilerleyin bence, av dlp gibi herhangi bir uygulama da sebep oluyor olabilir. O log kaydı nokta atış çözüm için yeterli değil sadece Outlook.exe'nin crash olduğunu ifade ediyor.

Gönderildi : 05/12/2023 22:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, eğer format atmanıza rağmen aynı sorun oluyor ise sürekli kullandığınız iso, imaj, av ve programlar kaynaklıdır. Yani örnek windows için yeni iso indirin, office için yeni iso edinin, yamalarını tamamlayın, bir süre av programı yüklemeyin. Outlook için eklentiler var ise yine onları da eklemeyin. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/12/2023 22:22

(@efkandursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İlginize teşekkürler ancak format attım, yeni office satın aldım, aynı hatalar devam ediyor, 

Exchange server bu soruna yol açar mı? Acaba oradamı bir problem var. 

Teşekkürler

Gönderildi : 07/12/2023 00:28

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Hayır Exch o tip bir hataya yol açmaz, sadece db mailbox'larında sorunlu kayıtlar varsa küçük bir ihtimal olabilir. Outlook hataları client kaynaklı olmalı mutlaka bir adım atlanıyordur. Yukarı da Hakan abinin dediği gibi orjinal iso kaynaklardan temiz test sistemi kurdunuz sadece win+office başka hiçbir şey kurmadınız, mail profili tanımladıyıp pst import etmediğinizde tekrar yaşanıyorsa yeni boş bir user, mailbox oluşturup deneyin, sorun görülmüyorsa mutlaka sorun yaşayan kullanıcı mailbox yada archive'lerinde bozuk mail vardır manuel bulmalısınız scanpst bunları her zaman düzeltmez.
Bunun dışında yukarıda link paylaştığım gibi o tip sorunu yaşayan çok insan var sebebi sistemlerinde ki build artıkları kaynaklı, reinstall OS yapmadan çözüm yöntemlerini içeriyor. Temiz kurulum da ise o sorunlar görülmez.
Dediğim gibi o eventlog kaydı sorun kaynağını bulmak için yeterli değil canlı izleme, ekran kaydı yapın en son hangi işlemle alındığı belki yönlendirebilir.

Gönderildi : 07/12/2023 01:01

(@efkandursun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler, her makine günde iki kez bu hatayı veriyor, genellikle saat 11 ve 16 gibi, 

dediklerinizi yaptım ancak birşey değişmiyor, bir yerde hata var ama bulamıyorum.

Teşekkürler

Gönderildi : 07/12/2023 11:44

Paylaş: