Forum

Outlook Şifre Sürek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outlook Şifre Sürekli Şifre soruyor

Ferhat Özbey
(@ferhat-ozbey)
Üye

Merhaba,

Yıl başında office365'den Exchange 2019 a geçiş yaptık.

Bu süre zarfında çoğu kullanıcımızda şifre sorma sorunları oluyordu profili kaldırıp kurduğumda düzeliyor.

Fakat 2-3 kullanıcımda günde 30 - 40 kere şifre soruyor kimlik bilgileri yöneticisinden baktığımda office365 portalına bağlanmaya çalıştığını görüyorum.

Oradaki şifreyi sildiğimde  outlook şifre soruyor ve yine office365 şifre portalı geri geliyor exchange için olanda duruyor.

Profili sildiğimde regedit kayıtlarında profil ile alakalı birşey kaldımı diye baktım ama orda da birşey yoktu.

Office365'e bağlanmak için kaydını nerede tutuyor bir türlü bulamadım. Yardımlarınızı rica ederim.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 30/06/2021 09:15
Ferhat Özbey
(@ferhat-ozbey)
Üye

Sanırım sorun çözüldü şuan için şifre sormuyor.

Çözümü Hakan beyin bir makalesinde buldum. 

https://www.hakanuzuner.com/outlook-2016-ve-2019-exchange-baglanma-sorunu-direct-connect-to-office-365/

Makalede Hakan beyin regedit de yazdığı yerde bulamadım. Sanırım değişmiş Aşağıdaki yeri internette kısa bir araştırmayla buldum kaydedince de düzeldi.

1. Go to the following path: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Outlook\AutoDiscover
  2. Create or Set the DWORD: ExcludeExplicitO365Endpoint to Value : 1
CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 30/06/2021 13:53
CozumPark beğendi
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/07/2021 11:27
Paylaş: