Forum

Outlook Şifre Sürek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outlook Şifre Sürekli Şifre soruyor

5 Yazılar
3 Üyeler
4 Likes
11.7 K Görüntüleme
(@ferhat-ozbey)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yıl başında office365'den Exchange 2019 a geçiş yaptık.

Bu süre zarfında çoğu kullanıcımızda şifre sorma sorunları oluyordu profili kaldırıp kurduğumda düzeliyor.

Fakat 2-3 kullanıcımda günde 30 - 40 kere şifre soruyor kimlik bilgileri yöneticisinden baktığımda office365 portalına bağlanmaya çalıştığını görüyorum.

Oradaki şifreyi sildiğimde  outlook şifre soruyor ve yine office365 şifre portalı geri geliyor exchange için olanda duruyor.

Profili sildiğimde regedit kayıtlarında profil ile alakalı birşey kaldımı diye baktım ama orda da birşey yoktu.

Office365'e bağlanmak için kaydını nerede tutuyor bir türlü bulamadım. Yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 30/06/2021 09:15

(@ferhat-ozbey)
Active Member
Konu başlatıcı

Sanırım sorun çözüldü şuan için şifre sormuyor.

Çözümü Hakan beyin bir makalesinde buldum. 

https://www.hakanuzuner.com/outlook-2016-ve-2019-exchange-baglanma-sorunu-direct-connect-to-office-365/

Makalede Hakan beyin regedit de yazdığı yerde bulamadım. Sanırım değişmiş Aşağıdaki yeri internette kısa bir araştırmayla buldum kaydedince de düzeldi.

1. Go to the following path: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Outlook\AutoDiscover
  2. Create or Set the DWORD: ExcludeExplicitO365Endpoint to Value : 1

Gönderildi : 30/06/2021 13:53
CozumPark and CozumPark reacted

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/07/2021 11:27

(@h-emreaydin)
Gönderiler: 5
Active Member

@ferhat-ozbey Bu sorunu tam olarak nasıl çözdünüz acaba Hakan beyin sitesi de açılmıyor maalesef.

@hakanuzuner

Gönderildi : 12/10/2023 10:07

(@ferhat-ozbey)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @h-emreaydin

@ferhat-ozbey Bu sorunu tam olarak nasıl çözdünüz acaba Hakan beyin sitesi de açılmıyor maalesef.

@hakanuzuner

Emre Bey,

Buradaki sıkıntım şuydu.

Biz eskiden office365 kullanıyorduk artık kendi içimizde exchange kullanıyoruz.

DNS Kayıtlarını değiştirsenizde outlook kullanıcıları office365'te arıyordu şifrelerde farklı olduğu için devamlı şifre soruyor.

Bunu engellemek için aşağıdaki regedit kaydını girerseniz arttık office365'e gitmeden belirttiğiniz yerden oturum açıyor.

Regeditten aşağıdaki lokasyona gidip buradaki 16 yazan office modelinize göre değişebilir.

Sağ tık > Yeni > Dword32 değer verisinede 1 girerseniz yukarıda belirttiğim gibi artıık office365 e gidip oturum açmaya çalışmaz.

Ama sizin sorununuz farklı olabilir.

image
  1. Go to the following path: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Outlook\AutoDiscover
  2. Create or Set the DWORD: ExcludeExplicitO365Endpoint to Value : 1

Gönderildi : 12/10/2023 11:26

Paylaş: