Forum

Outlook 365 Arama S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outlook 365 Arama Sorunu

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
3,411 Görüntüleme
(@muratgultekin)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Outlook kullanan bir bilgisayarımızda mail .pst dosyasının boyutu 24gb dir. Mail arama işlemi yaparken sadece son 3 haftalık mailler görünüyör. 

Hakan hocamın anlattığı yöntemide yaptık fakat bir sonuç alamadık. Acaba kesin sonuç alınmış bir konu varmıdır.

http://www.hakanuzuner.com/index.php/outlook-index-iceriginin-hizli-bir-sekilde-olusturulmasi-indexing-speed-is-reduced-due-to-user-activity.html makalesi işime yaramadı.

Gönderildi : 29/07/2019 15:09

(@ilyasgokgoz)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Merhaba,

dizin oluşturma hizmetini tekrar  çalıştırmanız durumunda  tüm mail içeriği tekrar dizinlecektir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 30/07/2019 12:01

(@muratgultekin)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ilyasgokgoz

Merhaba,

Malesef tüm yöntemleri denetim. Fakat işime yaramadı.

Gönderildi : 30/07/2019 12:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Merhaba,

Profili silip tekrar oluşturarak deneme yaptınız mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/08/2019 12:07

(@ilker_seferoglu)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhaba

Outlook  Dosya Secenekler Arama altında  Gösterilen sonuç sayısını sınırlıyarak arama hızını artır tık kaldırıp denermisiniz

iyi aks

Bu ileti 5 yıl önce ilker_seferoglu tarafından düzenlendi

Gönderildi : 04/08/2019 22:29

(@selimhangurbuzz)
Gönderiler: 353
Honorable Member

merhaba 

denetim masasında dizin oluşturma seçeneğine tıklayın değiştir tıklayın.Seçilen konumları değiştir yazan yerde  microsoft outlook yanındaki tiki kaldırın deneyin eğer olmazsa ofis programını kaldırıp tekrar kurun office 365 kurarken pc x64 ise office 365 x64 olarak kurun birde öyle deneyin

Gönderildi : 01/10/2019 17:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Bu tür sorunları forumda çok kez görebilirsiniz.

benim yöntem SSD disk ve mantıklı boyutlar için çözüm üretir, ancak sizin bilgisayarınızda SSD disk yok veya 30GB maillerin tamamını aramak istiyor ise böyle bir teknoloji yok aslında. Günün sonunda aslen kimse 30GB mailde arama yapmaz, bunu sınırlamak en doğrusudur. 

Ne yapabilirsiniz PST dosyalarını yıllara bölün, eğer Exchange server gibi bir ürün kullanıyorsanız outlook üzerinde cache için örnek son 1 yılı saklayın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/10/2019 19:21

Paylaş: