Forum

Outlook 2013 PDF uz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2013 PDF uzantılı dosyaların zaman zaman engellenmesi

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,875 Görüntüleme
(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Dış hosting üzerinden Outlook 2010 ve Outlook 2013 kullanan 3 kişilik bir gruba, farklı gönderici tarafından ekinde *.PDF (büyük harf) olan bir ileti gelmektedir. (5mb boyutunda) İşletim sistemi Windows 10-1709

İleti Outlook kullanıcılara gelmektedir, yanında ek (atach) işareti mevcut, ancak posta ekinde ek yoktur.

Webmail tarafından web kutular kontrol edildiğinde, ek dosya 3 kullanıcının mailine gelmiş gözükmektedir ancak outlook tarafına gelmemiştir.

İlgili yazışmadaki ekin uzantısı *. pdf (küçük harf) olarak değiştirildiğinde ve e posta tekrar 3 kişiye gönderildiğinde, sadece Outlook 2010 kullanıcları eki almaktadır-görmektedir. Outlook 2013 kullanıcısı eki yine görememektedir.

Bu durumda hangi yazılım neden eki engellemektedir. Bilgisi olan varsa çözüm paylaşabilir mi?

Not : Üç sistemde de Kaspersky 11.1 sürüm yazılım mevcut ve spam engelleme servisi kontrol edilmiştir. Kaspersky tarafından  engelleme olmamıştır.

Teşekkürler

Gönderildi : 17/06/2020 11:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4286
Co-Helper

Göndericiyi güvenli gönderenlere ekleyerek denediniz mi?
Outlook addon olarak ekli pdf, compare uygulamaları varsa devre dışı bırakarak deneyiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/06/2020 12:56

(@leventkaragoz-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

Göndericiyi güvenli gönderenlere ekleyerek denediniz mi?
Outlook addon olarak ekli pdf, compare uygulamaları varsa devre dışı bırakarak deneyiniz.

İbrahim Bey, bilgilendirme için teşekkürler.

Mesai saatleri dışında önerdeklerinizi kontrol edeceğim.

Gönderildi : 17/06/2020 14:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Selam, inceleme şansınız oldu mu?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/06/2020 20:30

(@leventkaragoz-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ne yazık ki sorunu çözemedim.

Kullanıcıdaki Office 2013 güncelledim. Her hangi addon mevcut değil. Office 2013 repair yaptım.

Güvenilir gönderici listesi oluşturdum, ancak bugun farklı bir dış göndericiden gelen e postada, iki adet JPG ek yine gözükmemiş. (Almanya'dan, free mail olmayan sabit domain)

İşin garibi bu ekleri ben kendi e postamdan ilettim daha sonra aynı alıcıya, ekler yine ulaşmadı mail ile beraber. Ek (attach) işareti mevcut mailde, ancak ekler yok.

Var mı farklı önerisi olan arkadaş?

Bu ileti 4 yıl önce Levent KARAGOZ tarafından düzenlendi

Gönderildi : 01/07/2020 14:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bir ekran görüntüsü paylaşır mısın ne yaşıyorsun tam anlamayadım ben çünkü.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/07/2020 15:41

(@leventkaragoz-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner

Bir ekran görüntüsü paylaşır mısın ne yaşıyorsun tam anlamayadım ben çünkü.

Özetle; Mail geliyor, satırda ATTACH işareti var, ancak mail içinde ek yok. Hosting web mail ekranına bakıldığında, ek var, 2 adet jpg.

Firewall loglarda her hangi engelleme gözükmüyor. Antivirus loglarda engelleme gözükmüyor.

Sorun Outlook'ta, ancak neden bunu yapıyor anlamadım. Daha önce 3-4 defa çok değişik münferit zamanlarda pdf dosya eklerde yaşanmıştı.

Fırsat bulunca kullanıcı ekranından screen shot alıp paylaşabilirim.

Teşekkürler

Gönderildi : 01/07/2020 16:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4286
Co-Helper

Yıllar önce Office2010 zamanında buna yakın bir sorun yaşanmıştı (tam aynı değil pdf ekler güvensiz kabul edilip açılamıyordu) hatalı security update kaynaklı ancak hemen akabinde update ile çözüldü yeni kurulumlarda da görünmüyor bu hata. Cihazlarınız eski ve update kırılımı bozulsa buna benzer bir şey yaşıyor olabilirsiniz. O mailleri silmeden Ofislerinizi yeniden yüklemeyi deneyin. Sıfırdan yeni kurulmuş bir makineye aynı hesabı sync edin. Sonra diğer uygulamalarınızı kurun aşama aşama çözersiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/07/2020 17:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Sanırım sorun bunun ile ilgili, ortamda exchange server gibi bir şey yok ise genelde office ile ilgili oluyor.

https://www.howto-outlook.com/faq/blockedattachments.htm

https://www.nucleustechnologies.com/blog/how-to-open-blocked-attachments-in-outlook/

Gönderildi : 01/07/2020 18:24

(@leventkaragoz-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sanırım sorun bunun ile ilgili, ortamda exchange server gibi bir şey yok ise genelde office ile ilgili oluyor.

https://www.howto-outlook.com/faq/blockedattachments.htm

https://www.nucleustechnologies.com/blog/how-to-open-blocked-attachments-in-outlook/

Hakan Hocam; İşin en garip tarafı, Outlook her hangi bir şey engellediğini bildirmyor. (aşağıdaki fotodaki gibi her hangi uyarı yok)

Sadece EK (attach) işareti var, ek yok, uyarı yok.

Teşekkürler yorumunuz için.

Gönderildi : 03/07/2020 21:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bir yorumum yok sonuçta benim müşterim değil, benim müşterim olsa uzak bağlantı ile bakardık ama forumdan bir yere kadar.

Gönderildi : 04/07/2020 13:51

(@leventkaragoz-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bir yorumum yok sonuçta benim müşterim değil, benim müşterim olsa uzak bağlantı ile bakardık ama forumdan bir yere kadar.

Yine de yorumlarınız ve yardımınız için teşekkürler.

Office yazılımını 2010 sürümüne downgrade ettim. Bu şekilde takip edeceğim bir süre.

Elli adetten fazla 2010 kullanıcım var, hiç birinde benzer sorunlar olmamıştı.

Gönderildi : 06/07/2020 09:07

Paylaş: