Forum

Outlook 2010 ve 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outlook 2010 ve 2013 Hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,046 Görüntüleme
 FK
(@frt131)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yeni domaine aldığım pc lerde outlook kullanıcı tanımlayamıyorum. Aynı pc de local den giriş yapıp outlook da oturum açabiliyorum ama domain tarafına geçtiğimde hata alıyorum. Mevcut domain deki pc lerde outlook 2010 ve 2013 ler sorunsuz çalışmakta. Domainde mail kurulumunda verdiği hata 'Sunucu yanı: 550 5.7.1 daha sonrasında görmezden gelip devam ettiğimde ise 0x0800CCCC92 hatası almaktayım. Mail suncularını kontrol ettim her hangi bir değişiklik veya hata yok. Domainde bir değişiklik te yapmadık bu hata neden kaynaklanmış olabilir.

Gönderildi : 21/03/2022 14:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Hatanın ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Ayrıca mail için Office 365 mi kullanıyorsunuz ki sanmam çünkü hem 2010 hem 2013 office 365 de çalışmıyor, bu durumda MTA olarak ne kullanıyorsunuz Exchange Server mı?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/03/2022 16:37

FK
(@frt131)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner

Merhaba,

Hatanın ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Ayrıca mail için Office 365 mi kullanıyorsunuz ki sanmam çünkü hem 2010 hem 2013 office 365 de çalışmıyor, bu durumda MTA olarak ne kullanıyorsunuz Exchange Server mı?

Hakan Bey,

Sunucu hizmetini dışarıdan alıyoruz. Pop3 kullanmaktayız. Sunucu kısmı ile ilgili firmayla da görüştüm onların tarafında herhangi bir hata görünmemekte. Bu sorun zaten yeni domaine aldığım pc lerde çıkmakta eski pc lerde mailler gayet normal çalışıyor, hatta o pc lerde yeni bir hesap eklemeyi de denedim herhangi bir hata almadım. Farklı bir mail uygulaması ile denediğim de de mail kurabildim hata almadım. Sorun şuan da sadece outlook ile ilgi 2010,2013 ve 365 de denedim hepsinde de aynı hatayı aldım. Aldığım hataların ekran görüntülerini ekliyorum.

Ekran Alıntısı
Ekran Alıntısı2

Gönderildi : 22/03/2022 16:13

(@serkanates)
Gönderiler: 1277
Üye

Yeni domaine aldığım demişsiniz. İşletim sistemi ve Office tarafındaki güncellemeleriniz tam mı? Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Ayrıca hesap ayarlarından SSL'i kaldırıp deneyebilir misiniz? Sonuçlarını paylaşın lütfen, kolay gelsin.

Gönderildi : 22/03/2022 16:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Benim gördüğüm kullanıcı adı ve şifre hatalı diyor,ancak MTA Exchange server olmadığı için konu otomatik olarak benden uzaklaşıyor. Çünkü hizmet aldığınız yer zimbra, mail enable, merak mail gibi diğer ürünleri kullandığı için onların size destek olması gerekli aslında. Evet sorun sizden kaynaklı gibi çünkü eski sistemler çalışıyor, yeni sistemler çalışmıyor ise mutlaka bir değişiklik olmalı ama bu şirketlerin tecrübesi olmalı, SSL, DNS vb kontrol noktalarını paylaşmıyor olmaları ilginç.

Bu durumda yeni domain' e aldığınız bir makine ile eski makinelerin arasındaki farkı bulmanız gerekli, ama hataya göre şifreniz hatalı.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/03/2022 17:08

Paylaş: