Anasayfa » Forum

Office365 şifre değ...
 
Bildirimler

[Çözüldü] Office365 şifre değişikliği  

  RSS
Mustafa CANPOLAT
(@mustafacanpolat)
Üye

Merhaba;

İşletmemizde Microsoft'un Office365 ürününü kullanıyoruz.İş başlangıç ve iş extra lisanslarımız mevcut.Mevcut sistemimizde ki Active Directory ile senkronize çalışmakta.

Fakat bazı kullanıcılarımız bireysel olarak şifre değişikliği yapamamakta.Domain ortamında ki kullanıcılar logon ekranında şifre değişikliğini uyguluyor fakat domain ortamında olmayan kullanıcılar için bu geçerli değil malesef, yani şube kullanıcısının sadece mail kullandığı senaryomuz mevcut.Bu kullanıcı web mail üzerinde şifre değişikliği yapmak istediğinde sistem yönetici ile görüşülmesi gerektiği gibi bildirim almakta, domain ortamında olmayan kullanıcıların web ortamında şifre değişikliğini yapmasını istiyoruz fakat hangi adımların gerektiği konusunda sizden yardım istemekteyim.

Alıntı
Gönderildi : 27/05/2019 10:50
Kerim CANTÜRK
(@kerimcanturk)
Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Ad connect ile sync sorunu yaşıyorsunuz anladığım kadarıyla. Ad connect sunucunuz üzerinde powershell ile aşağıdaki komutları çalıştırıp aldığınız hatanın loglarını kontrol edip benimle paylaşabilirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Full senk. için

Start-ADSyncSyncCycle -PolicyType Delta

Sadece değişiklikleri senk. için

Start-ADSyncSyncCycle -PolicyType Initial

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/05/2019 08:03
Mustafa CANPOLAT
(@mustafacanpolat)
Üye

Yanıtınız için teşekkür ederim;

Ad connect ile sync sorunu yaşamıyorum.Sadece Domain de dahil olmayan bilgisayar kullanıcılarının mail şifrelerini web ortamında nasıl değiştirebileceklerini soruyorum.Umarım doğru ifade edebilmişimdir kendimi

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/05/2019 09:50
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Benzer yapıyı kullanıyoruz. AD ile sync olan kullanıcılar ile O365 üzerinden açılan kullanıcılarımızın olduğu bir yapı var. Böyle bir problem ile karşılaşmadık.

Yönetim Merkezi-Ayarlar-Güvenlik ve Gizlilik Kısmında "Parola ilkesi" ayarlarınızı kontrol ettiniz mi? Mevcutta bir ilkeniz var ise geçici olarak kapatıp dener misiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/05/2019 09:56
Mustafa CANPOLAT
(@mustafacanpolat)
Üye

Resul hocam dediğiniz yere girdim, Güvenlik ve Gizlilik Kısmında "Parola ilkesi" de mevcut fakat aşağıda böyle birşey mevcut

parola

Sanırım benim derdimi çözecek kısım burası

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/05/2019 10:30
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Şifresini unutan kullanıcının şifresini kendisinin resetlemesi için olan kısım orası.

Parola ilkesi var demişsiniz. Kapatıp denediniz mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/05/2019 10:49
Umit SEYHAN
(@umitseyhan)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Mustafa Bey selamlar,

Azure AD Connect ile sync işlemi yapıyorsanız ve kullanıcıların parolalarını Office 365 panelindne değiştirmelerini istiyorsanız aşağıdaki yöntemlerden birini yapmanız gerekiyor.

1. Parola değiştirecek kullanıcılar için Azure AD Premium P1 lisansı alıp, SSPR özelliğini aktif edebilirsiniz.

2. 3 party bir ürün ile kullanıcı parolalarının on-prem ad üzerinde sıfırlayıp, Office 365'e sync etme işlemlerini yapabilirsiniz.

3. Parola sıfırlaması yapacak olan kullanıcıları cloud user olarak ayarlayabilirsiniz. Bu işlem yapıldığında kullanıcı parolasını Office 365 panelinden değiştirdiğinde on-prem active directory üzerine yazmayacaktır. on-prem ve cloud parolaları farklı olacaktır.

Bilginize.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/05/2019 12:03
Paylaş: