Forum

Office 365 Outlook ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 Outlook indexleme problemi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,159 Görüntüleme
(@ibrahimdogan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, Office 365 Outlook masaüstü programında indexleme problemi yaşıyorum. Arama bölümüne bir kelime yazdığımda konudan bağımsız bazı başlıksız mailler buluyor, bu maillerin sonrasında doğru sonuçlar listeleniyor. Ekte bir örnek paylaşıyorum. Web versiyonu kullandığımda bu problem yaşanmıyor.

Bu konuda bilgisi olan var mı ve bana yardım edebilir mi acaba?

teşekkürler.

Gönderildi : 17/01/2020 16:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Merhaba İbrahim abi, genelde bu sorun outlook index bozulduğu zaman olur. Aşağıdaki kayıt ile güncelleme yapıp, index leri resetleyip dener misin lütfen?

https://www.hakanuzuner.com/outlook-index-iceriginin-hizli-bir-sekilde-olusturulmasi-indexing-speed-is-reduced-due-to-user-activity/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/01/2020 20:14

(@ibrahimdogan)
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hakan abi selamlar, bu işlemi başaramadım, kayıt defterinde beni yönetici olarak kabul etmiyor, dolayısı ile çözüm önerinizi deneyemedim. Bilgisayar hesabım outlook.com hesabım olarak açılıyor, hesap admin. ama kayıt defterini düzenlemek için bunu yeterli görmüyor. Bana önerisi yerel bir hesap ile oturum açın şeklinde. Yerel hesap kurmak istediğimde tüm verileriniz gider emin misiniz diyor? Yerel hesap açmalı mıyım? Ayarlarımın gitmesinden ve geri dönememekten çekiniyorum.

Gönderildi : 05/02/2020 10:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

İlgili kayıt defteri için önce sahipliği alman lazım abi, onu denedin mi?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/02/2020 11:02

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1616
Noble Member

Benzer sorunu dün Office 365'e geçirdiğim 2 kullanıcıda yaşıyoruz. indexleme ayarlarından sil ve yeniden oluştur komutunu verdim. Bakalım problem düzelecek mi?  Olmaz ise @hakanuzuner in yöntemini deneyeceğiz..

Gönderildi : 05/02/2020 14:06

(@ibrahimdogan)
Active Member
Konu başlatıcı

@resulsoydas selamlar, ben yetkileri üzerime alıp denedim, hemde bir değil olmayınca 2 kere denedim, yeni indexleme yapmasına rağmen sorun çözülmedi.

Gönderildi : 05/02/2020 14:21

Paylaş: