Forum

Office 2019 Pro Plu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Office 2019 Pro Plus

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,020 Görüntüleme
(@hasandeligoz)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni kurmayı planladığım RDP Sunucusu için sanırım Office programı gerekli olacak. Bunun için ise en son çıkan ve sunuculara uyumlu olan "Office 2019 Pro Plus" varmış. Peki bu lisansı aldığımda uzaktan bağlanan kişiler nasıl kullanacak? Bunun için ek bir CAL lisansına gerek var mıdır yoksa Uzak Masaüstü bağlantılarını sağlayan SERVER USER CAL lisanslarım ile çalıştırabilir miyiz? Mantığı Nedir? Teşekkürler.

Gönderildi : 31/01/2022 12:01

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

merhaba ;

user cal ile rdp kal farklıdır.

rdp yapacak kişi veya cihaz sayısı kadar rdp cal almalısın.

sanırım 2019 ve sonrası sistemler için rdp domain ortamı istiyordu.

RDP server üzerinde ofis lisansınız volume lisans veya 365 paketlerinde e3-e5 te vardı.

https://docs.microsoft.com/en-us/deployoffice/overview-shared-computer-activation

https://www.cozumpark.com/community/microsoft_office-4/office-2019-ev-ve-is-windows-server-2019-standart-uzerinde-etkinlestirilemiyor-neden/#post-571046

Gönderildi : 31/01/2022 12:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Bu konu forumda pek çok kez konuşuldu, arama yapmayı deneyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/01/2022 12:22

(@hasandeligoz)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

@eroldursun teşekkürler.

RDP CAL mantığını biliyorum. Office 2019 Pro Plus lisanslını için bir bayi ile görüştüğümde Office 2019 için CAL lisansı almana gerek yok, RDP CAL lisansına göre çalışıyor demişti. Yani RDP CAL lisansın 5 adet varsa Office 2019 için de 5 lisans varmış gibi hareket ediyormuş, ama emin olamadım o yüzden buraya yazmıştım. Bu konuda daha önce tecrübesi olan biri varsa o kişiden de cevap almak sevindirir beni. Teşekkürler.

Gönderildi : 31/01/2022 12:26

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Geçtiğimiz günlerde hangi ofis lisansların tercih edilmesi gerektiği ile ilgili konu güncellendi aramayı kullanınız. Bu arada konuyu Erol Dursun yukarıda paylaşmış zaten nasıl hareket etmeniz gerektiği orada ki detaylarda var.
CAL'lar ile Office app tamamen bağımsız ürünler ve lisanslar.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/01/2022 12:38

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Gönderen: @hasandeligoz

@eroldursun teşekkürler.

RDP CAL mantığını biliyorum. Office 2019 Pro Plus lisanslını için bir bayi ile görüştüğümde Office 2019 için CAL lisansı almana gerek yok, RDP CAL lisansına göre çalışıyor demişti. Yani RDP CAL lisansın 5 adet varsa Office 2019 için de 5 lisans varmış gibi hareket ediyormuş, ama emin olamadım o yüzden buraya yazmıştım. Bu konuda daha önce tecrübesi olan biri varsa o kişiden de cevap almak sevindirir beni. Teşekkürler.

Selamlar  @hasandeligoz 

Bayinin   söylediğini  yanlış  olma  ihtimaliniz  yükesk ancak  kısaca  şöyle  özetleyebilirim  5  adet Rdp Cal  lisansınız  var ise  o Suncuda Office 2019 Pro Plus ( Open Lisans ) 5 adet lisansa  sahip olmalısınız.

Kısaca 1  adet Office 2019 alımı yaparak Remote Desktop Services ( Terminak Server ) sunucunuzda  kullanamazsınız.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 31/01/2022 17:58

Paylaş: