Forum

IMAP e-posta hesabı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IMAP e-posta hesabınızın Gönderilmiş Öğeler klasörüne kaydedilemiyor. (0x80040119)

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
5,055 Görüntüleme
(@alikaya)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Konuda belirttiğim sorunla alakalı forumda tarama yaptım 2003 ve diğer sürümlerle alakalı bir çok çözüm önerisini denedim lakin bir sonuca varamadım. Konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

Şirket maillerini önceden kurarken POP olarak kurmuşlar bende bunları IMAP olarak kurmak istedim. 

Mevcutta kullanılan office 365 ve 2019 var. Bunlarda IMAP kurulumu yaptığımda bilgisayardan gönderilen mailler gönderilen kutusuna düşmeden giden kutusunda kalıyor fakat mail alıcıya iletiliyor. Görselde ki gibi bir hata çıkıyor.

Hata

2010 outlook kurup denedim ve görselde ki gibi e-posta ayarlarını düzenleyince gönderilen mailler hem telefona düştü hemde outlook gönderilen klasörüne.

2010

office 365 ve 2019 da bu menüyü bulamadım ya da ayarın yapılacağı yeri. Servis sağlayıcısından destek istedim office 365 hariç diğer sürümlerde bunun aynı menüde olduğunu söyledi ve google da arayıp bulmamı istedi.

Bu yazıyı yazarken office 2016 kurdum ve ondada bu menünün olmadığını gördüm. IMAP kurulum videolarını izliyorum sunucudaki şu klasöre kaydet diye seçenek belirteni görmedim. 

Konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 17/06/2019 21:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Neden IMAP kullanmak istiyorsunuz. Eğer office 365 ve Office 2019 gibi teknolojinin en yeni sürümünü kullanıyorsanız doğrusu ne POP ne IMAP' dir, doğrusu MAPI dir.

Açın outlook' u yeni bir profil oluşturun, mail adresinizi yazın size modern kimlik doğrulama ekranı açılıp office 365 mail adresiniz ve şifreniz sorulacaktır, tanımlayın ve keyfini sorun.

Ama illa IMAP yapacağım diyorsanız aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz;

https://itservices.usc.edu/office365/emailclients/

https://support.office.com/en-us/article/pop-and-imap-email-settings-for-outlook-8361e398-8af4-4e97-b147-6c6c4ac95353

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/06/2019 19:43

Paylaş: