Forum

Exchange ve POP3 Ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange ve POP3 Mail Karışıklığı

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@MuratIsmik)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar Benim Kullandığım Pop3 Mailim Birde Exchange Mail Adreslerim Var Bunlardan Pop3 Dış Mailimi Outlook Expreesse Export Ettiğimde Exchangedeki Tüm Maillerimi Outlok Expreesin içine Atıyor Ama Ne Gönderimde Nede Mail Alışında Problem Yok Her İkisinide Yapıyor Bu Sorunu Nasıl Çözebilirim.? Teşekkür Eder İyi Çalışmalar Dilerim.

Gönderildi : 16/04/2009 20:46

(@MuratIsmik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Yardımcı Olacak Birileri Yokmu ?

Gönderildi : 17/04/2009 12:05

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

İsteğinizi tam olarak anlaya bilme adına soruyorum; diyelimki [email protected] ve [email protected] isimleriyle Outlooka tanımlanmış 2 adet hesabınız var. Siz [email protected] adresini Outlook ta [email protected] adresini Outlook Expreste takip etmek istiyorsunuz ve bunun içinde [email protected] u Outlook Exprese tanımladınız ve Outlooktan export ettiniz. Peki bu 2 adreste Outlook ta tanımlıyken a dan gelenler şuraya b den gelenler şuraya diye kural oluşturup ayrım yaptınız mı? 

Gönderildi : 17/04/2009 12:20

(@MuratIsmik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Şimdi şöyle açıklayayım. benim kullandığım [email protected] adresinin maili birde exchange üzerinden kullandığın [email protected] mail adreslerim var ben bunlardan [email protected] olanı exchange server üzerinden firma içi kullanıyorum diğeri [email protected] olan ise dış mailim ben bu dış mailimi aulok exprese export ettiğimde exhange serverdeki tüm mailiilerim expresin içine alıyor fakat firma dışı mail göndermede bir sıkıntı olmuyor alımdada aynı şey geçerli ? Teşekkürler..

Gönderildi : 17/04/2009 12:43

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Peki bu export işlemini nasıl yapıyorsunuz?

Gönderildi : 17/04/2009 13:42

(@MuratIsmik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

normal olarak pop3 ve smtp ayarlarımı giriyorum işlemi bitirdiğimde exchangedeki tüm mailllerimi alıyor ?

Gönderildi : 18/04/2009 16:52

(@MuratIsmik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çözüm Bulamadım Arkadaşlar ?

Gönderildi : 28/04/2009 12:27

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

exchange bağlantınızı kesip ardından da outlook exprese aktarma işlemini yaptıktan sonra exchange hesaplarınızı bağlayıp denediniz mi?

exchange hesabınızı outlooktan kaldırın daha sonra exprese maillerinizi taşıyın. ardından pop3 ayarlarınızı outlook expreste yapın. en son da outlooka exchange hesabınızı bağlamayı deneyin.

kolay gelsin

Gönderildi : 29/04/2009 03:05

Paylaş: