Forum

Ms Outlook Ekli Dos...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ms Outlook Ekli Dosya görünmeme sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
735 Görüntüleme
(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Selamlar,

SBS 2003 ve Exchange Server; kullanıcılarda Microsoft Outlook 2003 kullanmakta.Patronum bir video gönderirken videonun gitmediğini ileri sürdü, bana göndermesini isteyince hakikaten video boyutunun 5MB olduğunu görüyordum fakat Ek li dosyayı göremiyordum.Owa dan açtığımda Ek li dosyayı görebildim ve açabildim.Owa dan açtığım Ek li video yu kendi kendime gönderdim yine de açabildim.Antivirüs McAfee kullanıyoruz, Orada da bir takılma söz konusu yok,aklıma patronun bilgisayarında virüs ya da spyware olduğu geliyor.

Gönderildi : 18/03/2009 16:44

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba

Biraz açıklığa kavuşturalım sorunu partonun bilgisayarındaki outlook exchange üzerinden mail işlevini yerine getiriyor.

Yalnız video içerikli bir mail  göndermek istediğinde Ekli Dosyayı direkt olarak mı iliştiriyorsunuz ?

Rar'layıp denermisiniz?

Kolay Gelsin ... 

Gönderildi : 18/03/2009 16:52

(@CanYerli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Uğur Bey,

Evet Exchange üzerinden maillerine bakıyor.Direk olarak ekliyoruz sıkıştırmadan,önceden böyle bir sorun yoktu.Rarlayıp denedik sorun yok.

Gönderildi : 20/03/2009 15:05

(@ugurdasdemir)
Noble Member

O halde local security tarafında bir engelleme söz konusu olsa gerek virüs programları rar'lı dosyalarda derinlemesine analiz yapamayabiliyor ..;)

Gönderildi : 21/03/2009 02:10

(@CanYerli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ek li gözükmeyen dosyayı patronumun owasından açtıktan sonra , ekli dosyayı masaüstüne kaydettim.Sonra bu dosyayı rar lamadan kendime gönderdim açıldı o dosyayı replay edip tekrar kendisine gönderdim sorun düzeldi.Nedeni herhalde ilk gönderildiğinde mail servera gelirken yada mail serverda kaybolmuş 🙂

Teşekkürler Uğur Hocam.

Gönderildi : 28/03/2009 04:12

(@ugurdasdemir)
Noble Member

Rica ederim geri bildirim için teşekkürler

Gönderildi : 28/03/2009 13:35

Paylaş: