Forum

Outlook 2010 - Boyu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2010 - Boyutu yüksek mailleri indiremiyorum.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,198 Görüntüleme
(@ErsinGunduz)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Outlook 2010 kullanıyorum Gönder/Al yaptığım vakit sunucudaki 5-6 mb boyutuna kadar tüm mailler iniyor fakat daha büyükleri inmiyor sunucuda kalıyor. Mesela sunucuda 25mb boyutunda 1 adet mail var gönder/al yapıyorum "Outlook Gönder/Alma Göstergesi" penceresinde mailin yüklendiğini görüyorum son ana kadar, fakat son anda ekteki hatayı alıyorum ve mail sunucuda kalıyor. Kendimce hatayı düzeltmek için uyguladıklarım aşağıdaki gibidir.

1- Aynı e-posta hesabı farklı bir bilgisayarda denendi sorun yaşanmadı yani problem sunucu ile alakalı değil.

2- Virüs programı tamamen kaldırıldı.

3- Outlook 2010 u kaldırıp 2016 yı kurdum yine olmadı.

4- Outlooktaki eklentileri disable yaptım yine olmadı.

Sizlerin önereceği birşey varsa bilmek isterim.

Sitede arattım outlook ile alakalı birçok sayfa çıktı ama konu başlıklarında benzer bir hata göremedim. Paylaşıldıysa eğer yönlendirirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 16/12/2018 15:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bağlantı modeli nedir? Sunucu exchange server mı yoksa başka bir MTA mı?

Eğer başka makinede sorun olmuyor ise bu durumda PST dosyanız bozulmuş olabilir, ilgili makineden sıfır bir profil açmayı deneyin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/12/2018 01:54

(@ErsinGunduz)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bağlantı modeli nedir? Sunucu exchange server mı yoksa başka bir MTA mı?

Eğer başka makinede sorun olmuyor ise bu durumda PST dosyanız bozulmuş olabilir, ilgili makineden sıfır bir profil açmayı deneyin.

Cevabınız için teşkkür ederim. Kablosuz ADSL ile internete bağlanılıyor. Sunucu bilgisini hosting sağlayıcıdan mı öğrenmeliyim tam bilgi sahibi değilim bu konuda ama hosting panele girip sunucu bilgilerinden "CloudLinux, cPanel" yazdığını gördüm. (Natro.com dan hizmet alıyoruz)

PST dosyası bozuk değil dediğiniz gibi denetim masasında posta kurulumu sayfasından yeni profil açıp denedik ve aynı hatayı aldık.

Gönderildi : 17/12/2018 13:49

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Sanırım hosting üzerinde bulunan limite takılıyorsunuz.

https://www.natro.com/hemendestek/bilgibankasi/xmail-dosya-eki-gonderme-ve-alma-limiti-nedir

Gönderildi : 17/12/2018 14:32

(@ErsinGunduz)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sanırım hosting üzerinde bulunan limite takılıyorsunuz.

https://www.natro.com/hemendestek/bilgibankasi/xmail-dosya-eki-gonderme-ve-alma-limiti-nedir

Maalesef ondan kaynaklı değil sorun. Bu problem ilk başladığında servis sağlayıcı ile iletişime geçtim, verdiği cevap ekteki gibidir. Yukarıda örnek olarak 25 mb örneğini verdim. bahsettiğim sorun aslında 10mb üzeri mailleri kapsıyor. Sunucu zaman aşımı süresinide artırdım problem devam ediyor.

Natro

Gönderildi : 17/12/2018 15:07

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Merhaba,

Büyük boyutlu gelen mailleri webmail üzerinden görebiliyormusunuz?

mail uzantınızdan herhangi bir mailing hizmeti alıyormusunuz yada kullanıcı mailing yapıyor olabilir mi?

sorun sadece 1 kullanıdamı mevcut?

outlook profili silip tekrardan oluşturmayı deneyebilirsiniz.

Kullanıcının bilgisayarında herhangi bir virüs olabilir mi? buna benzer bir sorun daha önceden başıma gelmişti kullanıcın bilgisayarına bulaşan bir adware tarzı bir zararlı yazılımın yaptığını bulduk ve düzeltince sorun kalmamıştı aşağıdaki programı kurup tarama yapabilirsiniz.

https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

Gönderildi : 17/12/2018 16:15

(@ErsinGunduz)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Büyük boyutlu gelen mailleri webmail üzerinden görebiliyormusunuz?

mail uzantınızdan herhangi bir mailing hizmeti alıyormusunuz yada kullanıcı mailing yapıyor olabilir mi?

sorun sadece 1 kullanıdamı mevcut?

outlook profili silip tekrardan oluşturmayı deneyebilirsiniz.

Kullanıcının bilgisayarında herhangi bir virüs olabilir mi? buna benzer bir sorun daha önceden başıma gelmişti kullanıcın bilgisayarına bulaşan bir adware tarzı bir zararlı yazılımın yaptığını bulduk ve düzeltince sorun kalmamıştı aşağıdaki programı kurup tarama yapabilirsiniz.

https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

Merhaba Erdem bey,

Webmail de hiçbir sıkıntı yok büyük mailleri alabiliyoruz outlook sorun çıkarınca internetten Mailbird diye başka bir mail programı buldum onu kurdum onunla idare ediyor. Küçük büyük sorunsuz bütün mailleri alabiliyor şuan.

Herhangibir mailing hizmeti almıyoruz. Mevcut profili silmeden yeni profil oluşturup denedim sorun çözülmedi. Mevcut profili silip denerim.

Sorun sadece bir kullanıcıda mevcut ama bu kullanıcıyı kendi bilgisayarımda outlookta hesap olarak ekledim sorunsuz deneme amaçlı gönderdiğimiz büyük mailleri alabildim. Buradan sorunun pc de yada internet bağlantısında olduğunu düşünüyorum. Adwcleaner ile taratıp deneyeceğim. Sonucu bildirirm.

Teşekkürler.

Gönderildi : 17/12/2018 16:53

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Merhaba,

Ek olarak kullanıcının bilgisayarı workgroup olarak kullanıyorsa yeni bir kullanıcı açıp buradan deneyebilirsin kullanıcın windows profilinde bir sorun oluşmuş olabilir.

Gönderildi : 17/12/2018 17:00

Paylaş: