Forum

Mail Arama Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Arama Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
919 Görüntüleme
(@yasin_can)
Gönderiler: 191
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bi kullanıcımızda Outlook'da (Office 365, Office 2016) arama yaparken örneğin x kişisinden gelen Excel içerikli mailler hem düzgün şekilde çıkıyor hem de aynı mailin Kime kısımları boş şekilde ve ekli Excel dosyası da konu içeriğinde yazılı olarak çıkıyor. Bu da Outlook'u kasıyor ve işlem yaptırmıyor uzun süre bekletiyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünde gelen ekli excel mailin arama yaparken nasıl göründüğü mevcut.

Ekran görüntüsünde kişisel bilgiler yer aldığı için resim üzerinde biraz oynama yapmam gerekti kusura bakmayın.

Teşekkürler.

Gönderildi : 22/03/2018 11:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Arama indeksini sıfırlamayı denediniz mi? bir de bu sorun tüm outlok lar da mı var, eğer tek makine ise outlok profili veya kullanıcı profilini resetleyip deneyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/03/2018 18:31

(@yasin_can)
Gönderiler: 191
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arama indeksini sıfırlamayı denediniz mi? bir de bu sorun tüm outlok lar da mı var, eğer tek makine ise outlok profili veya kullanıcı profilini resetleyip deneyebilirsiniz.

Merhaba Hakan Bey,

Evet, indeksi sıfırladım, yeni profil oluşturdum hatta yeni bir bilgisayara kurulum yaptım ama aynı. 

Gönderildi : 26/03/2018 10:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Bir arşivleme veya başka bir program posta kutusunu bozmuş olabilir bu durumda. Bu maileri pst olarak arşivleyip temiz bir posta kutusu açın ve bu pst yi oaraya bağlayın bir de öyle deneyin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/03/2018 12:24

Paylaş: