Forum

Outlook 2013 Mail G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outlook 2013 Mail Gelme Sorunu ( Kapatıp - Açınca Düzelme )

22 Yazılar
7 Üyeler
2 Likes
10.3 K Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Outlook üzerinde örnek sadece son 3 aylık mailleri almacak şekilde ayarlamayı dener misiniz? Belki toplam internet kaliteniz ile ilgili sorun vardır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/08/2020 13:40

(@rasitdagda-2)
Gönderiler: 6
Active Member

merhaba, konuyla ilgili yeni bir gelişme daha paylaşmak istiyorum. daha önceki paylaşımımda outlook a imap olarak kurduğum mail imin gelen sunucu kısmına domain adı yerine serverin ip adresini yazdığımı otomatik gönder/al bölümünü ise 5dk olarak ayarladığımı söylemiştim. şu an gelen ve giden sunucu ayarları kısmına domain adımı yazdıktan sonra otomatik gönder/al ayarlarını 15dk olarak değiştirdim ve bir haftadır hiç sorun yaşamadan kullanıyorum. daha önce cep telefonlarında sorunsuz çalışırken bilgisayardaki outlook da sorun oluyordu ve sonrasında fark ettim ki cep telefonlarında minimum otomatik denetleme süresi 15dk idi, bende bunu düşünerekten süreyi 15dk yaptım ve sorun çözüldü. anladığım kadarıyla süreyi 15dk nın altına çekince outlook ile server arasında çok sık bir şekilde mail kontrolü olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. bu arada bişey daha belirtmek istiyorum, outlook içerisinde otomatik gönderme süresini 1 saat da yapsanız imap bağlantıda gelen kutunuza mail anında yansıyor ancak gelen kutusu altında klasörleriniz varsa onları 1 saat sonra çekiyor ya da siz manuel olarak gönder al yaptırabilirsiniz. uzun lafın kısası outlook içerisine imap olarak kurulum yapmışsanız otomatik gönder/al ayarını asla 15 dknın altına ayarlamayınız.

Gönderildi : 13/04/2021 11:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bilgi için teşekkürler ancak bu size özel bir durum, sanırım kullandığınız hosting şirketi gelen yoğun istekleri bloklayarak daha az donanım ile daha çok posta kutusuna hizmet vermeyi hedefliyor, bu hosting camiasında sık gördüğümüz bir konu. Yani mail hizmetinin kalitesi diyelim, örnek Excange server kurun IMAP bağlayın böyle bir sorun olmadığını göreceksiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/04/2021 12:21

Sayfa 2 / 2
Paylaş: