Forum

Excelde yazıcım g&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excelde yazıcım görünmüyor.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
10.1 K Görüntüleme
(@hasan-karakus)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.Domain yapısına sahip şirketimizde user yetkisine sahip kullanıcılarımızda exceli açınca ve yazdır deyince bazı yüklü yazıcılar görünmüyor.Bu görünmeyen yazıcılar word de veya herhangi bir programda görünüyor.Sadece excelde görünmüyor.Admin yetkili kullanıcıdan exceli açınca görünmeyen yazıcılar yazdır da görünür hale geliyor.Yazıcıların güvenlik ayarlarına everyone yetkiside vermeme rağmen user kullanıcılarında halen görünmüyor.En son driveri de dahil bütün driverleri de denedim sonuç yine aynı.Virüs olma ihtimali hiç yok.Bunun sebebi nedir arkadaşlar.WİNDOWS 7 64bit Pro kullanıyoruz.

Gönderildi : 02/01/2018 12:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Başlat çalıştır  Excel /safe komutu ile açtığınızda durum nedir? 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/01/2018 15:02

(@hasan-karakus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Başlat çalıştır  Excel /safe komutu ile açtığınızda durum nedir? 

sonuç aynı

Gönderildi : 03/01/2018 18:42

(@www-rizasahan-com)
_

Ofis programını denetim masasından onar yaparak deneyebilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/01/2018 01:07

(@hasan-karakus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ofis programını denetim masasından onar yaparak deneyebilir misiniz?

onu denedim.hatta kaldırıp yeniden yükledim.güncelleştirmelerinide en sona çektim yine aynı.

Gönderildi : 06/01/2018 11:43

(@www-rizasahan-com)
_

Ofis versiyonu nedir?

Ayrıca farklı bir kullanıcı ile oturum açtığınızda durum nedir?

Gönderildi : 07/01/2018 23:32

(@hasan-karakus)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ofis versiyonu nedir?

Ayrıca farklı bir kullanıcı ile oturum açtığınızda durum nedir?

office 2007 pro

farklı user kullanıcılarındada durum aynı

Gönderildi : 13/01/2018 13:28

(@ErdoganPALA)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Regedit

1. Yöntem

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows klasörünü bulun

Bu klasöre sağ tıklayıp izinler içerisindeki listeye Ekle butonuna tıklayıp Administrator ve System kullanıcılarını ekleyip her ikisine de Tam denetim verelim bilgisayarı restart ettikden sonra kontrol edermisiniz sonucu.

2. Yöntem

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Devices

Sağ daki boş alanda sağ click yeni > dizi değeri > değeri printer devices adını verelim örnek hp120c gibi üzerine çift tıklıyalım değer verisi olan kısma hp120c.windspool.usb (USB) yazdığım kısım yazıcınız hangi port bağlı ise portun adını yazın. Daha sonra bilgisayarı tekrar başlatıp kontrolleri sağlarmısınız

Gönderildi : 13/01/2018 15:06

Paylaş: