Forum

PST Dosyası Boyutu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PST Dosyası Boyutu Nedeniyle Oluşan Sıkıntılar

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,068 Görüntüleme
(@UfukAltintas)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

Kolay gelsin öncelikle herkese, Outlook 2010 kullanmakta olup 50 gb boyutunda bir pst dosyasına sahibim. Haliyle dosya bazen hasara uğruyor outlook açılırken bir buçuk saat beklettiği oluyor veri bütünlüğü denetleniyor kısmında. Dosya konumunu değişip dosyayı tekrar gösterince ortadan kalkıyor. PST splitting yazılımlarına baktım fakat fahiş ücretler talep ediyorlar. Elle bölmeye kalksam sadece gelen kutusu 132.000 mail ile dolu. Çözüm öneriniz olursa sevinirim.

Gönderildi : 13/03/2017 02:05

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

132,000 maşallah 🙂

https://www.outlookfreeware.com/en/products/all/OutlookStorageSplit/

bu adresteki araç otomatik olarak 2gb olarak ayırıyor bunun birde ücretlisi (ama denemeye izin veriyor) boyut tanımlamaya tarih aralığı seçmeye imkan veriyor. yaklaşık 4gblık pst yi böldü istediğim şekilde ama 50gb çok fazla yapabilir mi bilmiyorum.

Gönderildi : 13/03/2017 12:31

(@UfukAltintas)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam kullandım onu 16. Parçaya bölüyordu tam fakat yer yok hatasıyla kesildi yarıda( yer olmayan yeri seçmişim yanlışlıkla) . Dosyaları silip tekrar başlattığımda hata verdi. PST ye ulaşamadığını öne sürdü program. Bende öteki programları demo sürümde denedim( 20-50 mail ayıklayıp bırakıyor ücretsiz versiyonları) fakat bir problem yoktu. Sonra freeware nin izinlerini kontrol ettim hiç bir sıkıntı yok. Yani şansıma hata veren tek bölme yazılımı. Çok sıkıntı değil zaten klasörleri ayrı ayrı ayırıyor 2 gb 2 gb fakat bende 40.000 tane de gönderilmiş var birlikte ayırmadığı sürece karışacak ve tarih olarak yakınlıklarını tahmin edemeyeceğim. Olmasada olur yıl yıl bölmedikçe. Olmadı bir yazılıma haketmesede vereceğim o miktarı. Yorumunuz için çok teşekkürler. :))

Gönderildi : 15/03/2017 00:52

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

50 gb bir pst i ayrı yedeği de yoksa her an geri dönülmez olarak kaybedebilirsiniz benim kullanıcılarımdan laf dinlemeyip 40-60 gb kaybedenler çok oldu 🙂 Herhangi bir uygulama kullanmanıza da gerek yok uğraşacaksınız en mantıklı yol olan yıl yıl böleceksiniz outlook daki arşiv seçeneği ile tarih dosya seçip eskiden yakına doğru yıl yıl böleceksiniz haliyle yavaş olacak donacak kilitlenecek tekrar tekrar deneyeceksiniz. Bırakacaksınız hafta sonu yapacak. Stop ettiği durumlarda tarihler arasını elle taşıyarak da yapabilirsiniz sonuçta. Ben bu şekilde 80-90 gb pst de böldüm. Filter kuralları ile gereksizleri de ayıkladım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/03/2017 03:31

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Ben olsam kural yazarak bu işi çok rahatlıkla hallederdim. Yazın kuralınızı; şu şu tarihler arasındaki mailleri şu klasöre taşı diye. Bir cuma akşamı çıkışında kuralları çalıştırın. Pazartesiye çok rahat bitmiş olur.

Gönderildi : 15/03/2017 11:59

(@UfukAltintas)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Herhangi bir

yazılım kullanmadan outlook içerisinden yıl yıl bölme

işlemini detaylı olarak anlatmanız mümkün müdür ?

Gönderildi : 18/03/2017 16:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

https://support.office.com/tr-tr/article/%C3%96%C4%9Feleri-el-ile-ar%C5%9Fivleme-ecf54f37-14d7-4ee3-a830-46a5c33274f6

Bir detayı yok aslen. Sadece tarih sekmesinde ayıracağınız yıl sonunu seçiyorsunuz. Ör 2010 sonuna kadar ki mailler için 01.01.2011.. Her seferinde ayrı pst oluşturuyorsunuz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/03/2017 17:50

(@UfukAltintas)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim iyi çalışmalar ...

Gönderildi : 22/03/2017 12:27

Paylaş: