Forum

Excel 2013'de s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excel 2013'de sütun sabitleme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
835 Görüntüleme
(@UgurCoskun)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhabalar,

Excelde sütun kilitleme ile ilgili olarak bir sıkıntım var. Örneğin A sütununu B1 hücresinden "Freeze Panes veya Freeze First Column seçenekleri ile dondurduğumuzda, A sütunu, kaydırma çubuğunu sağa - sola kaydırdığımızda sabitleniyor. Ancak yukarı kaydırma çubuğunu aşağı kaydırdığımızda ise sabitlenmiyor hareket ediyor.

Benim yapmaya çalıştığım ise A sütununun tamamını sağa-sola yada yukarı aşağı kaymayacak şekilde tamamen sabitlemek/dondurmak. B sütunundan sonrasının ise hareket sınırının olmaması sağlamak. Bunu nasıl yapabilirim, anladığım kadarıyla macro ile yapılabilecek bir durum gibi görünüyor, yardımcı olabilir misiniz, teşekkürler iyi günler...

Gönderildi : 03/02/2017 12:37

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Merhaba,

Eğer doğru anladıysam söyleyeceğim işe yarayacak.

b2 ye tıklayın görünüm > bölmeleri dondur > bölmeleri doldur yapıp dener misiniz.

Gönderildi : 03/02/2017 14:09

(@UgurCoskun)
Active Member
Konu başlatıcı

Mücahit Bey merhabalar,

Öncelikle dönüşünüz için teşekkür ederim. Ne yazık ki belirttiğiniz yöntem benim aramış olduğum çözüm değil. önerinizde 1 nolu satır sabitlenir. ancak A kolonu/ sütünü sağa sola kaymaz ama yukarı aşağı doğru kayar. Benim istediğim A kolonu tamamen sabir olarak kalsın, b kolonu ve sonrası yine mevcuttaki gibi hareket özgürlüğüne sahip olsun,

Gönderildi : 03/02/2017 15:40

(@UgurCoskun)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhabalar,

Belirttiğim şekilde bir ayarlama yapılamıyor mu acaba. yanıt gelmeyince bu şekilde bir algı oluştu bende.

Gönderildi : 06/02/2017 16:47

Paylaş: