Forum

Outlook Eşitleme Kl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook Eşitleme Klasörleri

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
10.7 K Görüntüleme
(@ahmetcakar)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Office 2016 ile IMAP kurulum yaparken yanlış bir şey yaptım ve her ne olduysa aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi klasörler belirdi.
Outlook Web üzerinde "RRS Akışları" adlı bir klasör var ve silip sayfayı yeniden yükledikçe yeniden geliyor.

Aynı şekilde mobil uygulamada ise "Eşitleme Sorunları" adlı klasör altında "Sunucu Hataları, Yerel Hatalar, Çakışmalar" adlı 3 ayrı boş klasör ve yine RSS Akışları adında bir klasör var. Bunlar daha önceden yoktu. Bir başka kullandığım Outlook hesabımda da yok. Nasıl düzeltebilirim?

Not: RSS Akışları klasörünün ismi daha sonra kendiliğinden RSS Abonelikleri oldu.

[url= http://i.hizliresim.com/o0jlNR.jp g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/o0jlNR.jp g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 22/12/2016 22:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, klasör görünümüne geçmişsiniz, sol alt köşeden bunu değiştirmeniz yeterli

sol alt köşede zarf ikonu vardır ona tıklayın lütfen.

yada bu komut seti ile bir kere outlook u açın

outlook.exe /cleanviews

not: ama bu görünüm ayarlarınızı da sıfırlar.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/12/2016 04:34

(@ahmetcakar)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hem Outlook 2016 hem de Outlook Web üzerinde zaten varsayılan olarak zarf ikonu seçiliydi.

Aynı şekilde Outlook Web üzerinde daha önceden hiç karşılaşmadığım RSS Abonelikleri klasörü aynen yerinde duruyor ve silip sayfayı yeniledikçe tekrar geliyor.

Her ne olduysa bilgisayarıma her yıl olduğu gibi format attıktan sonra oldu ama daha önceden hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.

Not: outlook.exe /cleanviews komutunu da denedim ama ne yazık ki işe yaramadı.

[url= http://i.hizliresim.com/njWVJ0.pn g" target="_blank">http://i.hizliresim.com/njWVJ0.pn g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 23/12/2016 21:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Varsayılan olarak ( outlook için ) böyle bir şey normal değil, buradan yola çıkarak sizin outlook 2016 için yeniden kurulum, başka bir makineye kurulum ve benzeri bir şey deneyebilir misiniz?

Yani normal şartlarda eğer görünüm ayarları ile oynamadıysanız ki resetlemede işe yaramadığına göre normal olmayan bir durum var.

Özetle, temiz bir makineye outlook kurun ve inceleyin, eklentileri kontrol edin.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/12/2016 07:28

(@ahmetcakar)
Active Member
Konu başlatıcı

Microsoft forumlarında ve Reddit üzerinden de bu soruna çözüm arıyorum ama kimse sorunun şu diyemiyor! Aynı sorunu aynı şekilde yaşayan birkaç kişiye daha rastladım onlar da çözüm bulamamışlar.
İşin tuhaf yanı aynı bilgisayar, aynı işletim sistemi ve mail adresiyle daha önceden de onlarca kez format atıp Outlook kurdum ama böyle bir sorun yaşamadım.
Sırf bu sorun yüzünden 1 gün arayla tekrar format atıp tekrar mail kurdum, olmadı.
Özel bir eklenti de kullanmıyorum bütün ayarlar varsayılan olarak seçili.
Microsoft hesabımı da inceledim herhangi bir anormal durumla karşılaşmadım.

Neden Gmail'in bu kadar çok tercih edildiğini daha iyi anlıyorum şimdi...

Gönderildi : 27/12/2016 05:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu durumda kimsenin bilmediği ama sizin ortak yaşadığınız bir sorun var, örnek eklenti olabilirdi ama kullanmıyorsunu, belki ISO olabilir veya işletim sistemine yama yüklüyor sonra outlook yüklüyor sonra outlook yama yüklüyor vs durumlarında sorunlu bir yama olabilir. Test etmek gerekli.

Gönderildi : 27/12/2016 21:36

(@ahmetcakar)
Active Member
Konu başlatıcı

Outlook üzerinde varsayılan eklentileri devre dışı bırakıp denedim, olmadı.
ISO dosyası orijinal ve güncel MSDN Windows 10 Home & Pro.
İşletim sistemi ve Office 2016 lisanslı ve orijinal ayrıca güncel.

Aslında ufak bir sorun gibi gözükse de bu kadar zor olması ve sorunun kaynağının bilinmemesi işin bir diğer sinir bozucu tarafı.

Bkz, Microsoft forumundakiler bile robot gibi aynı cevapları veriyorlar.
Sağ tıkla ve sil diyorlar! İnanılır gibi değil...
Bu arkadaşların bilgili kişiler olduğundan pek emin değilim.

Gönderildi : 28/12/2016 09:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

RSS klasörü normalde gelir, silmek için ek bir 3. parti araç gerekir, örnek

https://www.youtube.com/watch?v=-g45GbCOjx0

Ama sizin sorun bundan daha çok outlook için söylüyorum klasör görünümü bir şekilde aktif geliyor.

Gönderildi : 28/12/2016 11:15

(@ahmetcakar)
Active Member
Konu başlatıcı

MFCMAPI güzel bir araçmış, işe yaramasa da bende... Sorun ne bilmiyorum ama hata veriyor.
Şöyle bir çözüm buldum.  http://blog.gnu-designs.com/solved-how-to-delete-rss-feeds-folder-from-outlook-2007/
Deneyip sonuçları paylaşırım.

Yordun beni Microsoft...

Gönderildi : 29/12/2016 00:33

Paylaş: