Forum

Excel hücredek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Excel hücredeki tarihe göre uyarı mesajı ( Bilgisayar açıldığında )

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
7,371 Görüntüleme
(@hasanguresin)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mevcut excel sayfamda 'j' sütununda uyarı vermesini istediğim tarihler var. Bilgisayarım açıldığında bu exceldeki makro çalışıp bana
uyarı vermesini istiyorum. İnternetten aşağıdaki gibi bir kod buldum. Bu kodu geliştirici sekmesinden visual basic 'e tıkladığımda açılan sayfa1 Worksheet 'e yapıştırıyorum daha sonra kaydet dediğimde macro özelliği etkinleştirilmiş bir dosya türü seçin diyor. Bende kaydederken 'macro içerebilen excel çalışma kitabı' olarak kaydediyorum. Buraya kadar doğru mu ? Eğer doğru ise bilgisayarımın açıldığında uyarı tarihi gelmiş ise bana hatırlatması için başlangıç klasörüne bu exceli koymam yeterli olacak mı ?

Teşekkürler.

Private Sub workbook_open()

Dim i As Integer

Dim j As String

Dim hucre As String

For i = 1 To 4000 Step 1

hucre = "j" + CStr(i)

If VBA.Date = Range(hucre).Value Then

MsgBox "Zamani geldi"

End If

Next

End Sub

Gönderildi : 18/05/2016 15:04

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

worksheet degıl workbook kısmına koymanız lazım makroyu dıger yerler dogru baslangıca koyarsanız excel acıldıgında ıstedıgınız uyarıları alabılırsınız .

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 23/05/2016 18:57

(@hasanguresin)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

worksheet degıl workbook kısmına koymanız lazım makroyu dıger yerler dogru baslangıca koyarsanız excel acıldıgında ıstedıgınız uyarıları alabılırsınız .

Çok basit bir hata 🙂 Kendim yazdığım halde farketmemişim. Çok teşekkürler, dediğiniz gibi yapınca oldu. 🙂 Şimdi başlangıç'a koyduğumda exce otomatik olarak açılacak ve zamanı gelen var ise ekrana uyarı verecek. Tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 23/05/2016 20:51

(@m-hakanyilmaz)
Gönderiler: 1
New Member

Ben pek bu formüllerden anlamıyorum size zahmet dosyanın hazır halini buraya eklermisiniz benimde ihtiyacım var...

Gönderildi : 15/05/2020 14:38

Paylaş: