Forum

Outlook 2016 Mail a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Outlook 2016 Mail arama sorunu

26 Yazılar
13 Üyeler
0 Likes
25.7 K Görüntüleme
(@halitgungor)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Selam Merhaba,

Foruma yeni üye oldum, herkese merhaba,

Bir sorum olucaktır yardımcı olabilirseniz sevinirim.  

Outlook 2016 kullanıyorum, outlook içinde mail aramalarımda hiçbirşey bulmuyor. İnternetteki tüm açıklamaları yaptım neredeyse bir türlü olmadı nerede hata yapıyorum bulamıyorum. Uyguladıklarım.

Windows7  denetim masasından Windows searc kaldırdım ardından yeniden yükledim . Dizin oluşturmayı sıfırdan yaptım 29000 yakın index yaptı yaklaşık 25-30 dk sürdü . Ardından outlook açtım f3 ile dizinleri aktarmayı şeçtim 0 veri aktarıldı diyor. Arama şeçeneklerinde değişiklikler yaptım yeniden dizin oluşturma yaptım bir türlü aramalarım sonuç vermiyor. Yardımcı olaiblirseniz çok sevinirim.

İyi Çalışmalar, 

Gönderildi : 17/02/2016 17:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Aramıza hoş geldiniz,

Aşağıdaki yöntemi dener misiniz lütfen?

http://www.groovypost.com/howto/rebuild-outlook-2016-search-index/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/02/2016 15:12

(@halitgungor)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Hakan bey Merhaba,

tşk ederim, verdiğiniz linkteki yönergeleri yaptım ama sonuç değişmedi. Sayfanın altında yorum yazanlarıda okudum onlarda bu durumdan sıkıntılı. Bir coğu 2010 geri yüklediklerini belirtiyorlar. Anlamadım gitti bulamadım bir yolunu bir türlü. CTRl tuşu ile güvenli kipte outlook başlatınca çalısıyor fakat oda windows searc hizmetini devre dısı bırakarak yapıyor.  sağlıklı sonuç çıkarmayıp oldukca uzun sürüyor.

İyi Çaşlışmalar

Halit,

Gönderildi : 18/02/2016 16:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Daha yeni nesil bir işletim sistemi üzerinde denemenizi öneririm bu durumda.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/02/2016 00:31

(@hakkikalay)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhaba

Aynı sorunu yaşamaktayım. 2010 -2013-2016 Outlook da sıkıntı devam etmektedir.

Köklü bir çözüm bulamadım..Saygılar

Gönderildi : 11/10/2016 15:20

(@yasin_can)
Gönderiler: 191
Reputable Member

ScanPst.exe ile pst dosyanızı onarmayı deneyebilirsiniz.

Outlook'u 2016'a yükselttiyseniz maillerinizi yeni bi databaseye üzerine taşıyıp deneme yapılabilinir.

Gönderildi : 11/10/2016 16:24

(@MustafaMERT)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhaba, 

Yukarıdaki işlemlerin hepsini yapmama rağmen bende aynı sorunu yaşamaktayım. Outlook 2016 kullanıyorum ve uygulamayı yönetici olarak çalıştırdığım zaman kısmi olarak bir arama yapıyor ve sonuçları getiriyor ama bu da çok sağlıklı sonuçlar vermiyor. 

Gönderildi : 27/10/2016 12:15

(@ErsinAksoy)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Arkadaşlar Meraba,

Bu konu gerçekten ciddi bir sıkıntı; defalarca Microsoft ticket açmama rağmen çözüm üretilemedi. Office 365 kullanıyoruz; 2013 clientlarda sorun yok ancak 2016 otomatik upgrade etitğinde başımıza geldi. 2013 geri dönünce sorun çözülüyor. Her bilgisayarda olmuyor; 30 bilgisayardan 4-5 tanesine olmuştur. Gariptir ki 4-5 bilgisayardan 2 tanesi aynı marka model cihaz ve aynı işletim sistemini kullanıyor. İlla ki 2016 kullanacağım diyorsanız kesinlikle tek çözüm format garip ama maalesef bu şekilde çözebiliyorsunuz. Bildiğim kadarı ile bu sorun Office 365 abonesi clientlarda oluyor.

Gönderildi : 15/12/2016 03:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba, daha iyi bir yöntem bulana kadar en iyisi bu 🙂

http://www.hakanuzuner.com/index.php/outlook-index-iceriginin-hizli-bir-sekilde-olusturulmasi-indexing-speed-is-reduced-due-to-user-activity.html

Gönderildi : 15/12/2016 10:33

(@bahattinemre)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Arkadaşlar Sorunu aşağıdaki şekilde çözebilirsiniz. pc kapatıp açınca arama çalışıyor.

"Hi,

Welcome to Microsoft Community.

I would like to know if it was a Microsoft technical support or a 3rd party technical support.

To make sure if the issue is really with the Windows registry, let is open Outlook in applications safe and check.

To do that, close Outlook. Click on Start – All Programs – Accessories – Run, and in the open box type in Outlook /safe and hit ok. (Note: There is a space between Outlook and /). 

If the application works fine safe mode, try disabling the add ins for the application and check the result,

Click the File tab.

Go to Options.

Click Add-ins.

In the Manage section, select COM Add-ins and click on Go.

Now uncheck the Add-ins and click on OK.

If the indexing works fine in the Outlook application safe, open Outlook, click File---Options---search----Indexing Options---- Modify and unchecked Microsoft Outlook.

Hope this information helps you. Please let us know if you need additional information.

Thank you."

Gönderildi : 04/04/2017 13:14

(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member

Bu sorun için microsoft u aradım hatta bikaç sorun için daha aramıştım hiçbir şekilde çözüm bulamadılar.  İndex sorununu ben de birkere yaşadım (birkaç bilgisayarda) sonra birkaç yol denedim (internette bulduklarımın hepsini) işe yaramadı. Daha sonra sabaha kadar bikaç işlem yaptı kendi kendine sonra bidaha olmadı arada bir oluyor yine ama. Hakan Beyin önerdiği yöntem en iyisidir(deneyip sonuç almıstım). Mümkün olduğunca gereksiz mailleri silmek bu iş ile karşılaşmayı geciktirecektir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 04/04/2017 15:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba,

Enes bey bu durumu çok güzel özetlemiş.

Durum şu;

bozulan indeks sizin yerel indeks yani exchange yada MTA ile ilgili değil. İndex normalde bozulmaz, ama siz çok kurcalarsanız yani klasör aç hop sürükle onu oraya al, öbürünü onun altına al vs bu yorar sistemi. Dedin ki ben bunu yapmadım.

Bu durumda ise büyük boyutlu PST dosyaları yada OST dosyaları da bir süre sonra index bozuklukları yaşar ki bu nedenle zaten MS bu konuda boyut önerilerinde bulunur. En güzel yolu paranız var ise SSD disk kullanın, indeks bozulur evet ama siz fark etmeden hop toparlar çünkü çok hızlıdır.

Benim yöntem her zaman geçerlidir çünkü mevcut rebuild işlemini yaparken idle time ı beklemez. Ama rebuild olmaması için kök nedeni bulmanız daha önemli

Gönderildi : 04/04/2017 17:06

(@RidvanDonmez)
Gönderiler: 6
Active Member

Selam Hakan abi,

şirketimizde müdürümüzün kullanmış olduğu outlook 2016 da search mail arama yapılamıyor. diğer arkadaşlar windows search servisleri kapanmış format atılıp yeniden kurulmalı diyor.

bunu yapsam düzelir mi? denemekten bişey çıkmaz heralde

Gönderildi : 26/05/2017 16:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba,

Neden windows search servisi kapalı, çalışmayı denediğinizde aldığınız hata nedir?

Gönderildi : 27/05/2017 17:24

(@demiremre)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhaba Arkadaslar ;

Bende de ayni sorun var hatta soyle bir karisik durumda mevcut. oncelik olarak benden once kullaniclar thunderbird kullaniyorlarmis sistemden thunderbird kaldirilmis ve Outlook 2016 ( 32bit ) kullanima gecmisler benden thunderbird maillerini outlook icersine aktarmami istediler 3. parti yazilimlarla o isi yaptim problem yok. Yalniz outlook icerisinde search problemi mevcut dediginiz yontemleri yaptim ama yinede ise yaramadim. 

Hakan abi senin yolunu izlemeye calisiyorum gathering sahipligini alamiyorum hicbir sekilde izin vermiyor windows featrues icersinde de Windows Search bulunmamaktadir. Pc domainden cikartip lokal hesaplarda yapmak istedim ayni hatayi aliyorum. Bu bizim icin cok buyuk sorun olmaya basladi. 

Gönderildi : 07/07/2017 14:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Emre bey klasörün üstüne sağ tıklayıp advanced bölümünden sahipliği almanız gerekli, bunun için ilgili bilgisayarda yerel admin olmanız gerekli.

Gönderildi : 07/07/2017 19:43

(@demiremre)
Gönderiler: 7
Active Member

Selam;

Yerel admin olarak deniyorum " Unable to save permission changes on Gathering Manager " hatasi almaya devam ediyorum .  Bu thunderbird gecislerinde bu sorunlarla karsilasmaya devam ediyorum sabahtan bu yana 17 makine gecirdim 17 sinde de ayni sorun var.  %100 firesiz gidiyorum. 

Gönderildi : 07/07/2017 19:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bir şeyi eksik veya yanlış yapıyorsunuz

http://www.thewindowsclub.com/how-to-take-full-control-of-windows-7-registry-keys

Gönderildi : 07/07/2017 20:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Birde bu sorun yama ile ilgili olabilir bu nedenle aşağıdaki en güncel yamaları yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz eğer yama ile ilgili olur ise

http://www.hakanuzuner.com/index.php/haziran-2017-guvenlik-guncellestirmesi-sonrasinda-yasanan-outlook-arama-ve-ekli-mail-sorunlari-hakkinda.html

Gönderildi : 13/07/2017 13:07

Sayfa 1 / 2
Paylaş: